2020'de cep telefonlarına harcadığımız ortalama ücret belli oldu!

Avatar of admin@teknodate.com
2020039de cep telefonlarina harcadigimiz ortalama ucret belli oldu

Turnacı, yapmış olduğu açıklamada, pandemi döneminde evden çalışmaya geçilmesi ve eğitimin online platformlarda devam etmesi ile zamanının büyük çoğunluğunu evden geçirenlerin, günlük rutinlerinin büyük kısmını dijitalde çözmeye yöneldiğini, bu süreç içinde mobil iletişimin öneminin katlanarak arttığını söylemiş oldu.

Sektörü etkileyen tüm olumsuzluklar neticesinde 2019 yılını 10 milyon 600 bin tane cep telefonu satışıyla tamamladıklarını bildiren Turnacı, 2020’de ise pandeminin etkisiyle sektörün ilk başta negatif bir seyir izlese de sonrasında insanların, iletişim hizmetlerinin gerekliliği ve önemini hissetmesiyle süratli bir talebin oluştuğunu söyledi.

Pandeminin peşinden iletişimin öneminin daha iyi anlaşılmasıyla birlikte talebin eskiye oranla artış gösterdiği bir dönem yaşadıklarını aktaran Turnacı, devamla şunları kaydetti:

“2020’yi 10 milyon 500 bin seviyelerindeki cep telefonu satışıyla kapattık. Sadece eskiye oranla ürünlere ulaşımın zor olması sebebiyle kayıt dışılığın ciddi oranda arttığını gözlemledik. Haliyle ölçebildiğimiz adetlerin üstüne kayıt dışı ve ölçülemeyen online kanalı eklediğimizde yüzde 20 civarı aygıt pazarı oluştuğunu tahmin ediyoruz. Bu da gene 12 milyon seviyelerinde gerçek ürün satışının bulunduğunu gösteriyor. 2021’de yüzde 5 civarı gelişme olacağını öngörüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Kutusundan sarj cihazi cikmayan Xiaomi Mi 11 039yok satamadi039

Kutusundan şarj cihazı çıkmayan Xiaomi Mi 11 'yok satamadı'

Next Post
Windows 7 direniyor Iste en populer Windows isletim sistemleri

Windows 7 direniyor: İşte en popüler Windows işletim sistemleri!

Related Posts