2021 uğurlu geldi: WhatsApp yılbaşında rekor kırdı

69 / 100

Koronavirüs döneminde geçen bir yılbaşını geride bıraktık. Bu yılbaşında birçok şahıs arzu etmiş olduğu şeklinde bir araya gelemedi. Bazı aileler, uzaktan da olsa yeni yıl dileklerini birbirlerine ulaştırdılar. Burada aracı adlar ise Zoom ve WhatsApp şeklinde sesli ve görüntülü görüşme imkanı veren uygulamalardı. İnsanlar görüntülü ve sesli görüşmeler gerçekleştirerek yeni yıla girdiler. Bu durum, WhatsApp’ın rakamlarına da yansıdı.

WHATSAPP PANDEMİNİN İLK DÖNEMİNİ GERİDE BIRAKTI

WhatsApp, 2020 yılı sona ererken ve 2021 yılına merhaba derken, geçen yılki sayının yüzde 50 üstüne çıkarak 1,4 milyar sesli ve görüntülü arama gerçekleştirildiğini deklare etti. Bu, popüler mesajlaşma uygulaması için tüm zamanların rekoru demek. Buna pandeminin ilk dönemleri de dahil. Üstelik Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren öteki uygulamalar da WhatsApp şeklinde yılbaşında büyük bir artış yaşadı.

WhatsApp rekor

WhatsApp Web görüntülü arama özelliğine kavuşuyor!WhatsApp Web görüntülü arama özelliğine kavuşuyor!

CANLI YAYINLAR DA ARTTI

Facebook Messenger da ABD içindeki grup aramalarında averaj günlük arama sayısının ortalama iki katına çıktı ve rekor kırdı. Facebook Live ve Instagram Live üstünden de dünya genelinde 55 milyon canlı gösterim gerçekleştirildi. Rakamlar, bilhassa pandemi şeklinde zor aniden yılbaşı geleneklerini korumak için web üstünden arama yapmanın ne kadar mühim bulunduğunu bir kez daha gösterdi.

Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
r25IQAEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADwbIsQAAE0bOsVAAAAAElFTkSuQmCC

Samsung Galaxy S21'in tanıtım tarihini açıkladı

Next Post
r25IQAEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADwbIsQAAE0bOsVAAAAAElFTkSuQmCC

Sürprizi kalmadı: Samsung Galaxy Buds Pro tamamen göründü

Related Posts