220 milyon dolar değerindeki Bitcoin cüzdanı şifresini hatırlamak için iki hakkı kaldı

Almanya doğumlu ve San Francisco’da yaşayan programcı Stefan Thomas, IronKey olarak malum ufak durağan(durgun) diskin kilidini açabilmek için şifreyi hatırlamak zorunda. IronKey kullanıcılara 10 tahmin hakkı veriyor.

Thomas ise şifresini yazdığı kağıt parçasını seneler ilkin kaybetmiş olduğu için, şifreyi hatırlamakta güçlük çekiyor. Stefan Thomas doğru şifreyi bulmak için sekiz kez tecrübe etme yapmış oldu, sadece hiçbirinde başarıya ulaşmış olamadı ve yalnızca iki hakkı kaldı.

1

Eğer kalan iki hakkında da başarısız olursa servetini sonsuza kadar kaybedecek olan Thomas, New York Times’a yapmış olduğu açıklamada Bitcoin’in herhangi bir ülke yada şirket tarafınca denetim edilmeyen bir para birimi olduğu için Bitcoin’e çekildiğini söylemiş oldu.

Kripto para hakkında bilgilendirici bir animasyon videosu meydana getiren Thomas’a 2011 senesinde İsviçre’de yaşarken 7.002 Bitcoin verilmişti. Sadece Thomas o yıl Bitcoin’in durduğu cüzdanın dijital anahtarını yitirdi ve tekrar cüzdanına erişemedi ve seneler içinde Bitcoin’in yükselişini yalnızca seyretmek zorunda kaldı.

2

Bitcoin tutarları yükselişte. 8 Ocak Cuma günü kıymeti 42.000 dolara ulaşarak üstün derece elde etti. Tüm küresel kripto para piyasasının 1.07 trilyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Sadece 11 Ocak Pazartesi akşamı Bitcoin 31.000 dolar seviyesine geriledi ve küresel kripto para piyasası 880 milyar dolara geriledi.

Thomas şifreyi kırmanın herhangi bir yolunu bulma ihtimaline karşılık şimdilik IronKey’i yerini söylemediği güvenli bir yerde saklıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleştiKimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleşti
Uygun fiyatlı olması bekleniyordu! Resmen tanıtıldıUygun fiyatlı olması bekleniyordu! Resmen tanıtıldı
Mevlid kandili nedir, neden önemlidir?Mevlid kandili nedir, niçin önemlidir?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Cadillac Gokyuzune Cikti General Motors Surucusuz Ucan Otomobilini Tanitti.png

Cadillac gökyüzüne çıktı: General Motors, sürücüsüz uçan otomobilini tanıttı!

Next Post
Xiaomi Black Shark 4 Antutu Puani Ile Sasirtti.png

Xiaomi Black Shark 4 AnTuTu puanı ile şaşırttı!

Related Posts