3nm işlemci mimarisinde sorunlar yaşanıyor

Avatar of admin@teknodate.com
3nm islemci mimarisinde sorunlar yasaniyor

Şu an itibarıyla, Apple esasen TSMC’nin 3nm işlem sözleşmelerinin büyük bir kısmına haiz. Bu, Apple’ın TSMC’nin 3nm işlemci üretimi için ilk alan kişi grubu içinde olacağı anlamına geliyor. 3nm’ye olan varış süresinde gecikme olursa, 5nm yongalar piyasada daha çok süre geçirecektir. Bununla birlikte, Intel’in en gelişmiş işlemcisinin şu anda 10nm olduğu düşünüldüğünde, bu Intel’in süreçlerini soruşturma fırsatı da sağlıyor. Sadece 2022‘de üretime adım atmak için hala kafi süre var.

TSMC ve Samsung’un 3nm üretim sürecinin seri üretimi 2022‘de gerçekleşecek olsa da TSMC’nin bu mevzuda liderliği almasını bekliyoruz. Tayvanlı üretici altı aya kadar daha önde olabilir.

Buna ek olarak, TSMC Başkanı Liu Deyin, daha ilkin TSMC’nin bu yılki gelirinin üstün dereceli seviyelerde yükselmeye devam ederek TMSC’nin 3nm sürecine öncülük ettiğini ve Nanke’deki kümülatif yatırımının 2 trilyon NT doları aşacağını belirtti. Buna karşılık, Samsung 3nm sürecinde TSMC’yi yakalamak için 116 milyar ABD doları yatırım halletmeye hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Amphetamine App Store‘dan kaldirilacak mi

Amphetamine App Store‘dan kaldırılacak mı?

Next Post
Gelecek icin tasarlanan batarya projeleri

Gelecek için tasarlanan batarya projeleri

Related Posts