Akıllı telefonları pandemi vurdu! – Teknoloji Haberleri

Avatar of admin@teknodate.com
Akilli telefonlari pandemi vurdu Teknoloji Haberleri

TrendForces tarafınca meydana getirilen kapsamlı bir araştırma karşımıza bazı mühim ayrıntılar çıkardı. En fazla akıllı telefon üreten şirket unvanı bunlardan birisiydi. 2020 senesinde akıllı telefon üretimi 1,25 milyar birim sınırında kaldı. Herkesi şaşırtan ilk haber bu oldu. Pandemi öncesinde bu rakamlar fazlasıyla aşılabiliyordu.

Geçen yıla kıyasla yüzde 11 üstün dereceli üretim hacmi düşüşü yaşayan bu sektör, mühim bir yitik yaşadı. İnsanların evde kalmış olduğu şu dönemde akıllı telefonlar yerine bilgisayarlar tercih edildi. Her ülke için akıllı telefon üretimi mevzusunda değişik bir düşüş sebebi bulunduğunu söyleyebiliriz.

İŞTE EN FAZLA AKILLI TELEFON ÜRETEN FİRMA

Ülkelerin bu şekilde bir durum ile karşılaşmalarının en büyük sebebi ise bilgisayarlara olan yönelim oldu. Hem laptop hem de masaüstü bilgisayarlarda aşırı bir talep oluştu. Hatta sırf bu yüzden Intel şeklinde firmalar üstün dereceli gelirler elde etti. Her ne kadar akıllı telefon üretiminde düşüş yaşansa bile gene de Samsung en fazla akıllı telefon üreten şirket oldu.

Toplumsal medyada Samsung ile ilgili fazlaca fazla paylaşım yer aldı. Bazıları firmanın birbirinin aynısı yeni modeller ürettiğini söylemiş oldu. Kimileri ise herhangi bir yenilik katmadan önder bulunduğunu belirtti. Peki siz Samsung şirketinin önder olmasını iyi mi değerlendiriyorsunuz?

Çin’in koronavirüs aşısı hakkında fazlaca mühim açıklamalar yapılmış oldu! Bakanlık beklemede

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Yılın aşk bombası! Oğuzhan Koç'tan Demet Özdemir itirafı Senenin aşk bombası! Oğuzhan Koç’tan Demet Özdemir itirafı
Huawei X Gentle Monster Eyewear II incelemesiHuawei X Gentle Monster Eyewear II incelemesi
Nasıl psikolog olunur? Klinik, uzman psikolog olma yoluIyi mi psikolog olunur? Klinik, uzman psikolog olma yolu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Huawei Cinli ureticilere HarmonyOS icin cagrida bulundu

Huawei Çinli üreticilere HarmonyOS için çağrıda bulundu

Next Post
1610004201 Outlook hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Outlook hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Related Posts