Android yazılım güncellemesi konusunda ne durumda?

Avatar of admin@teknodate.com
Android Yazilim Guncellemesi Konusunda Ne Durumda.png
Android Yazilim Guncellemesi Konusunda Ne Durumda.png

Her ne kadar başka işletim sistemleri olsa bile gene de birçok şahıs kendisini Android ve iOS kıyaslamasında bulabiliyor. Akıllı telefon sektörüne hakim olan bu iki işletim sistemi bu aralar yazılım güncellemeleri üstünden kıyaslanıyor. Meydana getirilen yorumlara bakılırsa, iOS işletim sistemi güncelleme konusunda Android platformundan oldukça daha iyi.

Google tarafınca geliştirilen Android işletim sistemi ne yazık ki söz mevzusu yazılım güncellemeleri olduğunda birazcık geride kalıyor.

Meydana getirilen kapsamlı araştırmalar sonucunda, Android işletim sistemi güncellemelerinin kullanıcılar tarafınca fazlaca tepki çekmiş olduğu görülüyor. Bunu idrak etmek için yalnız toplumsal medya ve öteki platformlarda meydana getirilen yorumlara bakmak kafi.

Örnek olarak Samsung ve Xiaomi benzer biçimde akıllı telefon markaları kendi güncellemelerini kendisi vermek zorunda kalıyor. Kimi zaman onların da güncellemeleri geciktirdiği olabiliyor. Hem Android hem de akıllı telefon güncellemeleri gecikince bazı özelliklerden yoksun cihazlar ortaya çıkmaya başlıyor.

Apple ise toplumsal medya kullanıcılarına bakılırsa, iOS işletim sistemi güncellemeleri konusunda daha iyi bir performans gösteriyor. Örnek olarak şirket, geçtiğimiz günlerde iPhone 5s modeline bile güncelleme vereceğini söylemişti. Seneler öncesinin akıllı telefonuna bile güncelleme getirmek günümüzde oldukça mühim.

PEKİ NE YAPMALI?

Android işletim sistemi Google tarafınca devamlı güncellenmeli. Ek olarak Google şirketi, akıllı telefon üreticileri ile onların tertipli olarak güncelleme yayınlayacakları konusunda anlaşmalı. Aksi halde yalnız güncellemelerden dolayı bile Android güç kaybedebilir. Peki siz Android ve iOS seçiminde hangisini tercih edersiniz?

Koronavirüs aşısı için onaylama belgesi imzalatılacak!

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Böyle kopya çekmişler Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Bu şekilde kopya çekmişler
Oppo Find X3 Pro farklı bir tasarımla geliyorOppo Find X3 Pro değişik bir tasarımla geliyor
Tiktok hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!Tiktok hesap silme iyi mi yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610606924 Twitterin Ceosu Dorsey Trumpin Hesabini Askiya Almak Dogru Bir Karardi.jpg

Twitter’ın CEO’su Dorsey: Trump’ın hesabını askıya almak doğru bir karardı

Next Post
Oppo Find X3 Pro Farkli Bir Tasarimla Geliyor.jpg

Oppo Find X3 Pro farklı bir tasarımla geliyor

Related Posts