App Store satışları için Apple’dan beklenen hamle geldi

Geçtiğimiz günlerde uygun geliştiricilerin Apple tarafınca App Store Ufak İşletme Programı’nın fazlaca yakında yayınlanacağı mevzusunda bilgilendirildiğini sizlere aktarmıştık. Bazı geliştiricilere bakılırsa, Apple esasen App Store satışlarından daha düşük bir komisyon alıyor.

App Store Ufak İşletme Programı, geçen ay App Store komisyon oranını yüzde 30’dan yüzde 15’e düşürme sözü olarak duyurulmuştu. Görünüşe bakılırsa bu yeni oranlar şimdiden geçerli olmaya başlamış.

https://tekno.bursalisozluk.com/akilli-teknolojiler-ve-akilli-hayat-ile-bulustu/

App Store’dan yılda 1 milyon dolara kadar kazanan geliştiriciler bu yeni programa hak kazanırken, büyük geliştiriciler Apple’a yüzde 30 komisyon ödemeye devam edecek. Geliştiricilerin aktardıklarına bakılırsa, App Store Connect’teki gelir raporlarındaki değişimleri görmeye başlamışlar. Sadece bu değişikliğin 1 Ocak 2021’de yayına girmesi bekleniyordu.

Marvis App’ten geliştirici Aditya Rajveer, şimdi 5,99 dolar olan bir uygulama için 5,09 ABD dolar gelir elde ettiğini fark etti. David Hodge da bugün bizimle benzer bir rapor paylaştı. Bu yüzden Apple, yeni düşük App Store komisyonunu planlanandan birkaç gün ilkin uygulamaya karar verdi.

https://tekno.bursalisozluk.com/cinli-firma-tam-uc-farkli-model-tanitabilir/

Apple’ın geliştiriciler için almış olduğu bu karar oldukça sevindirici. Bilhassa minik geliştiricilerin gelirleri bu sayede fazla kesintiye uğramayacak.

Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Akıllı teknolojiler ve akıllı hayat ile buluştu

Akıllı teknolojiler ve akıllı yaşam ile buluştu

Next Post
OPPO Reno 5 Pro Plus rakip tanımayacak

OPPO Reno 5 Pro Plus rakip tanımayacak

Related Posts