Apple Glass özellikleri ile neler sunacak?

Apple Glass özellikleri ile neler sunacak?

Bilinmiş olduğu suretiyle Apple uzun bir süredir yeni akıllı gözlüğü üstünde çalışıyor. Peki Cupertino merkezli şirket bu gözlüğü ne süre kullanıma sunacak? Apple’a yakın bazı kaynaklar tarafınca hazırlanan raporda gözlüğün tasarımı ve geliştirmesi aşamasında büyük ilerleme kaydedildiği açıklandı.

iPhone 12 Pro modellerinde kullanılandan daha üstün bir LIDAR sensörü ile gelmesi beklenen gözlüğün 2023 yılından ilkin satışa sunulacağı iddia edildi. Peki Apple’ın ilk akıllı gözlüğü kullanıcılarına ne şeklinde avantajlar sunacak?

APPLE GLASS 3D SİSTEM KULLANACAK

Apple’ın patent başvurusu, Skype ve Zoom tarafınca kullanılan 2D sistemden değişik olarak, Glass kullanıcısının hareket ederken ve dolaşırken nesnenin arka planını değiştirmesine müsaade eden bir 3D sistemin kullanılmasını öngörüyor.

Sanal içerikler, gerçek dünyadaki nesneleri tıkayan karma sanal gerçeklik içeriğine izin vermek için renk anahtarlı alanın üstünde de birleştirilebilecek.

Apple’ın akıllı gözlüğüne haiz olanlar tv şovlarında ve filmlerde kullanılan yeşil ekran teknolojisinin aynısını kullanarak bir nesneyi dünyanın herhangi bir yerine taşıyabilecek.

Patent başvurusu şubat ayında yapılmıştı. Bugün ise ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafınca patentin alındığı resmi olarak açıklandı. “Karma gerçeklik için başa takılan bir ekrana yerleştirilmiş düşük gecikmeli chroma anahtarlama” başlığı altında alınan bu patentin 2023 senesinde bir ürün olarak karşımıza çıkması planlanıyor.

Ming-Chi Kuo Apple otomobili için konuştu, yeni tarih verdi!Ming-Chi Kuo Apple otomobili için konuştu, yeni tarih verdi!

Pandemi sürecinden dolayı akıllı gözlüğünü 1 yıl öteleyecek olan Apple’ın, iPhone 14 modelleri ile gözlüğünü tanıtacağı söyleniyor.

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1609141109 Apple Iphone Se 3u Uretime Hazirliyor Fiyati Ne Kadar Olacak.jpg

Apple iPhone SE 3’ü üretime hazırlıyor! Fiyatı ne kadar olacak?

Next Post
1609223323 Yilbasi Gecesi Sosyal Medya Kullanimina Dikkat.jpg

Yılbaşı gecesi toplumsal medya kullanımına dikkat!

Related Posts