Apple iPhone 13’ten çentik sürprizi

Bir süredir iPhone 13’ün çentikli mi yoksa çentiksiz mi olacağına dair pek oldukca söylenti ile karşılaştık. Son sızdırılan bilgiler ise geçtiğimiz hafta ortaya çıkan dedikoduları çürütecek cinsten.

Apple yeni iPhone serisini kısa süre ilkin satışa sundu. Genel beklenti iPhone 12 modelleriyle beraber çentik tasarımının birazcık değişmesiydi. Çentik tamamen ortadan kalkmasa bile birazcık küçülmesi bekleniyordu. Fakat Apple gene aynı çentik tasarımıyla karşımıza çıktı.

Haliyle Apple kullanıcılarının kafasında aynı sorular oluştu. Bu çentik tasarımı ne süre değişecek? Apple’a yakın bazı analistlere bakılırsa Apple çentik kullanımını gelecek yıl da sürdürecek.

İPHONE 13 ÇENTİK TASARIMINI KORUYACAK

Gelecek yıl çıkacak olan iPhone 13 modelinde de çentik tasarımının aynen devam edeceği iddia edildi. Apple’ın tasarım tarafında mühim bir hamle yapmak istediği ve aslolan yenilikçi modellerin 2022 senesinde tanıtılacağı açıklandı.

Apple’a yakın analistlere bakılırsa Cupetino merkezli şirket 2022 senesinde tamamen çentiksiz bir iPhone modeli tasarlamayı planlıyor. Yeni gelecek olan iPhone 14’te uçtan uca çentiksiz bir ekran kullanılacak. Kamera ve sensörler ise ekranın altına yerleştirilecek. Apple şimdiden bunun çalışmalarına başlamış durumda.

Normal olarak bunlar şimdilik bir iddiadan ibaret. Keza iPhone 12’de de çentiğin ufalacağına dair pek oldukca haber ve rapora rastlamıştık. Fakat Apple çentik tarafında herhangi bir hamle yapmadı. Dolayısıyla iPhone 12 yeni çıkmışken iPhone 13 hakkında konuşmak için birazcık erken diyebiliriz.

Koronavirüs yeni bir mutasyon geçirdi, bu seferki daha tehlikeli

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER 'Fazla hayalperestliğin gazabına uğradım' ‘Fazla hayalperestliğin gazabına uğradım’
Xiaomi ulaştığı noktayı paylaştı, değerler şaşırttı!Xiaomi ulaşmış olduğu noktayı paylaştı, değerler şaşırttı!
Büyük ikramiyeye saatler kaldı!Büyük ikramiyeye saatler kaldı!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1608868254 700x400.jpg

Covid: Bill Gates, hayatın 2021 baharına kadar normale dönebileceğini söyledi

Next Post
1608877217 12519734 700x400.jpg

OnePlus 9 Lite 2021’de çok konuşulabilir

Related Posts