Apple katlanabilir ekranlar konusunda tereddütlere sahip

ABD merkezli üreticilerden Apple, katlanabilir iPhone ile ilgili adeta bekle ve gör politikası izliyor. Samsung ve Huawei şeklinde şirketlerin katlanabilir telefon pazarında mühim işler ortaya çıkarması şirketi açıkçası pek cezbetmedi.

Apple fazlaca eski dönemlerden beri bazı satışlar üstünden hareket ediyor. Sözgelişi yeni bir teknoloji ortaya atıldığında şirket öncesinde birazcık bekliyor ve eğer tutarsa o işe girişiyor. Sadece katlanabilir ekranlar mevzusunda hemen hemen net bir başarı elde etmiş değil. Bundan dolayı firmanın bu şekilde bir riske gireceğini düşünmek hayal olacaktır.

Apple şirketinin katlanabilir cihazlara karşı birazcık mesafeli olduğu oldukça açık. Bunun nedenlerini birkaç madde ile sıralamak mümkün.

APPLE KATLANABİLİR CİHAZLARA NEDEN MESAFELİ?

  • Her şeyden ilkin böylesine maliyetli bir işe girmek için sektörün hemen hemen olgunlaşmamış olması.
  • Katlanabilir iPhone üretimi yapıldığında iPad satışlarında azalma yaşanma ihtimali.
  • Bu hızla gelişen teknolojinin hemen hemen günlük kullanıcıları kapsamıyor olması.
  • Uzayan ekranlara haiz akıllı telefonların yeni trend olma ihtimali.

Tüm bu nedenlerden dolayı Apple şirketinin katlanabilir ekranlara mesafeli bulunduğunu söyleyebiliriz. Şirket çoğu zaman sektördeki tüm tasarımları inceleyip kendisine özgü bir tasarım ile üretim yapmayı seviyor.

Katlanabilir ekran üreten sağlam bir firmanın olması da büyük bir ehemmiyet taşıyor. Doğrusu kısacası Apple, bu sektörün bir miktar daha olgunlaşmasını bekleyecek şeklinde görünüyor. Sizce katlanabilir iPhone modeli dikkat çekici olur mu?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Drone üreticisi DJI için beklenmedik gelişme

Next Post

Samsung Galaxy S21 Türkiye fiyatları cep yakabilir

Related Posts