Apple mini LED teknolojisine yer verecek

Apple’ın 2021’de mini LED ekranlara geçmeye başlaması bekleniyordu. Digitimes’in yeni bir raporu ise bu iddiaları doğruluyor. Rapor, Apple’ın 2021’in ilk çeyreğinde mini LED ekran teknolojisine haiz yeni bir 12.9 inç iPad Pro’yu piyasaya süreceğini gösteriyor. iPad Pro 2021 muhtemelen bu yüzden ekranı ile oldukca konuşulacak.

MİNİ LED’Lİ İPAD PRO 2021 GELİYOR

Rapor, Apple’ın ekranlar ve dokunmatik paneller için tedarik zincirini çeşitlendirme çabalarına odaklanıyor. Tedarikçi BOE’nin iPhone serisine OLED ekran tedarik etme onayı almış olduğu, GIS’in ise mini LED’li yeni iPad Pro için “2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi” beklenen dokunmatik modeller üreteceği bildirildi.

Bu rapor, mini LED iPad Pro’nun 2021’in 1. çeyreğinde geleceğini gösteren ilk rapor değil. Sadece bu rapor, geçişin hala planlandığı şeklinde ilerlemeye devam ettiğini gösteriyor.

Magic-Keyboard-for-iPad-Pro-Top-Features-up-close-768x384

İlginç olan, raporların mini LED geçişinin ilk olarak 12.9 inç iPad Pro ile başlayacağını göstermeye devam etmesi ve 11 inç iPad Pro’nun şimdilik LCD panellere bağlı kalacağını söylemesi. 11 inç iPad Pro’nun mini LED’e ne süre geçebileceği mevzusunda ise hiçbir data yok.

Bununla beraber, Apple’ın mini LED teknolojisini iPad Pro’nun dışındaki öteki Apple ürünlerine de getirmesi umut ediliyor. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu ayın başlarında Apple’ın 2021’de tamamen yeni bir tasarımına haiz iki yeni MacBook Pro’ya haiz olacağını ve her iki modelin de mini LED panellere haiz olacağını bildirdi.

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Youtube Reklamlari Artiyor Mu.jpg

YouTube reklamları artıyor mu?

Next Post
1609314309 Apple Airpods Max Kulaklik Yastiklarinin Turkiye Fiyatini Acikladi.jpg

Apple AirPods Max kulaklık yastıklarının Türkiye fiyatını açıkladı

Related Posts