Apple sürücüsüz araba 2024 yılında gelebilir

Avatar of admin@teknodate.com
12747623 700x400.jpg
12747623 700×400.jpg

Apple en oldukca iPhone’ları, iPad’leri ve Mac bilgisayarlarıyla biliniyor. Sadece seneler içinde Apple’ın tüketiciler için kendi otomobillerini tasarlama ve üretme üstünde çalmış olduğu birçok rapor oldu. Yeni bir Reuters raporu, Apple’ın köktencilik bir halde yeni bir batarya teknolojisine haiz olacak ilk kendi kendine giden otomobili için 2024 çıkış yılını hedeflediğini iddia ediyor.

APPLE OTOMOBİLİ İÇİN HEDEF 2024

Kendi kod adı olan Project Titan üstünde Apple’ın 2014’ten beri çalmış olduğu söyleniyor. İlk başlangıçta emek harcama oldukça düzensizdi. Sadece rapora bakılırsa, 2018’deki liderlik değişikliğinden sonrasında Apple şimdi geliştirme için oldukca çalışıyor ve 2024 senesinde otomobilini tanıtmayı hedefliyor.

Kendi kendine giden otomobilin geliştirilmesinin bir parçası olarak Apple, LiDAR ve yeni piller benzer biçimde yeni teknolojileri araştırıyor. LiDAR sensörü, navigasyon için yararlı olan yolun 3B görünümünü yapmaya destek olacak. Bu teknoloji iPhone ve iPad Pro’dakinden haliyle birazcık daha gelişmiş olacak.

PİL TEKNOLOJİSİ GELİŞTİRİYOR

Apple, LIDAR ile beraber benzersiz bir Monocell tasarımı kullanan yeni bir pil teknolojisi geliştiriyor. Bu, Apple’ın bir hücreye daha çok pil kapasitesi sığdırmasına izin verecek ve araca daha çok menzil sağlayacak. Ek olarak, güvenliği ve menzili iyileştirirken üretim maliyetini düşürebilecek yeni malzemeler üstünde çalışıyorlar.

Apple, otomotiv piyasasına girerken bir tedarik zinciri bulmak, kâr marjları yaratmak benzer biçimde pek oldukca güçlük Apple’ın karşılaşacağı zorluklardan bir tek birkaçı…

21 Aralık olay sayısı açıklandı! Ölüm sayısı pik yapmış oldu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Kilolu halinden eser kalmadı! Duygu Özaslan'ı bir de şimdi görün Şişman halinden yapıt kalmadı! Duygu Özaslan’ı bir de şimdi görün
DNS ayarlarını değiştirmenin avantajları nelerdir?DNS ayarlarını değiştirmenin avantajları nedir?
Adalet Bakanlığı 10 bin personel alımı ne zaman?Hakkaniyet Bakanlığı 10 bin personel alımı ne vakit?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12750263 700x400.jpg

2020’de Türkiye’nin en çok izlenen YouTube videoları belli oldu!

Next Post
12747512 700x400.jpg

ZTE AXON 20 için Avrupa yolu göründü

Related Posts