Apple TV Plus nedir? Nasıl kullanılır?

Apple markasının TV aboneliği üstünden birbirinden değişik programlara ve şovlara haiz olabilir, istediğiniz her içinde ne olduğu izlerken reklamsız bir izlenim deneyimi yaşayabilirsiniz. Apple TV Plus üyeliği Apple TV uyumlu tüm aygıtlarda kullanılır ve çeşitli program yayınlarıyla kullanıcısına imtiyaz yaratır. Siz de Apple TV hakkında daha detaylı informasyon sahibi olmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Apple TV Aboneliği

  • Apple TV nedir, iyi mi abone olur şeklinde sorular çoğunlukla karşımıza çıkar. Abonelik sistemiyle çalışan video servislerinden kabul edilen Apple markasının sunmuş olduğu Apple TV fırsatlarından yararlanmak için yapılması ihtiyaç duyulan birkaç rahat adım bulunur. Apple TV ile birbirinden emsalsiz yüzlerce program yada film izlenebilir. Apple TV aboneliği 7 gün parasız tecrübe etme sürümü ile Apple markasının resmi internet sayfası üstünden edinilebilir. Fakat Apple TV plus üyelik için Apple cihazlarında TV hususi durumunun bulunması gerekir.
  • Apple TV platformu üstünden tüm içerikler abonelik gerçekleştikten sonrasında reklamsız olarak izlenebilir. Apple markasının sunmuş olduğu bu kolaylık ile belgesel, film, dizi yada hususi şov şeklinde yayınlar emsalsiz içerikleriyle size değişik bir perspektif kazandırır. Hepimiz için uygun yüzlerce içeriğe haiz Apple TV plus dizileri yurtdışıyla hem de izlenebilir.

Apple TV Yayını Nerede Yayınlanır?

Apple markasının iPhone, iPad ve Mac cihazları için etken etmiş olduğu Apple TV plus aboneliği film, spor, haber ve daha birçok programı online olarak yayınlayarak kullanıcılarına keyifli izlenim deneyimi sağlar.
Gösterim yapılacak Apple ürünlerinde Apple TV için meydana getirilen tüm güncellemelerin olması gereklidir. Kullanıcılar abonelik gerçekleştirdikten sonrasında dilerse iTunes üstünden filmleri yada değişik TV programlarını satın alarak izleyebilir. Peki Apple TV plus Türkiye fiyatı nedir? Fiyatlandırma bilgisi kendini devamlı güncellediği için en doğru sayı için Apple internet sayfasına göz atabilirsiniz. Parasız 7 gün tecrübe etme fırsatı sunan Apple TV aboneliğinin sunmuş olduğu avantajlar ile izlenme alışkanlıkları değişebilir.

Apple TV Kullanımı Iyi mi Gerçekleşir?

Apple TV plus nedir, iyi mi kullanılır şeklinde soruların cevabı oldukça basittir. Ilk olarak Apple TV uygulamasını destekleyen bir Apple aletine haiz olmanız gerekir. Sonrasında tüm yeni güncellemelerin yapıldığından güvenilir olmalısınız. Apple TV Plus üyeliğini 7 günlük tecrübe etme paketiyle isterseniz aylık yada birkaç aylık paketlerle satın almanız mümkün olur.

Satın alma işlemlerinizde Apple kimliğinizin yanınızda bulunması gerekir. Sizden parola ve kullanıcı adı istenir. Satın alma işlemleriniz esnasında web tarayıcısı üstünden işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Apple kimliğiniz bulunmuyorsa yeni bir Apple kimliği oluşturup kredi kartı bilgilerinizi ve öteki kişisel bilgilerinizi hesaba kaydedebilirsiniz.

Parola ve kullanıcı adıyla giriş sağlandıktan sonrasında satın alma işlemleri süratli bir halde gerçekleşebilir ve Apple TV üstünden istediğiniz kanalı anında izlemeye başlayabilirsiniz. Apple kimliğinizin parolasını unutmamak ve sonrasında Apple TV üstünden herhangi bir problem yaşamamak için güvenilir bir yere not etmenizde yarar var.

Hangi Apple kimliği ile satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz yalnızca o hesapla Apple TV görüntüleyebilirsiniz. Birden fazla Apple cihazında Apple TV görüntülemek için satın alma esnasında şahıs ya da aile başına abonelik seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Apple TV Paylaşma

Satın alma işlemleri esnasında birden fazla kişinin Apple TV’ye erişmesine izin vermek için en fazla 5 aile yada dost üyesi seçebilirsiniz. Daha çok üye için abonelik işlemlerinde extra ücret ödeyebilir yada yeni bir Apple TV aboneliği başlatabilirsiniz. Paylaşım yapmak istediğinizde şu adımları seyredebilirsiniz;

  • Aynı Apple kimliği ile değişik Apple cihazlarından bağlantı gerçekleştirilmeli,
  • Aile grubu oluşturmak için cihazlarda Aile Paylaşım sistemi etken hale getirilmeli,
  • Aile üyelerini çağrı etmek için herhangi bir Apple aleti üstünden aile paylaşım merkezi ayarlar menüsünden tercih edilmeli ve yönergeler izlenmeli,
  • Çağrı edilen aile üyeleri daveti kabul ettiğinde Apple TV izlemeye başlayabilir.

Apple TV Kullanımı İçin Aile Grubuna Katılma

Apple TV aboneliği satın alınan bir Apple kimliği üstünden kişiler aile üyelerine çağrı isteği gönderir. Aile isteğini kabul etmek için izlenmesi ihtiyaç duyulan adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Aile paylaşımı için gönderimi sağlanan çağrı Apple kimliğinin bağlı olduğu mail adresine yada Apple kimliğinde belirtilen cep telefonuna sms ile bildirilir,
  • Çağrı gönderisi çağrı ekranından görünür.
  • Çağrı bağlantısı sms yada e-posta ile gelmediyse Apple cihazlarından ayarlar-sistem tercihleri ve arkasından davetleri görüntüleyerek yanıtlamak mümkündür.
  • Çağrı kabul edilmezse herhangi bir problem oluşmaz. Bir yıl içinde aile, davetlerini en fazla bir kez kabul edebilir ve değişik bir aile grubuna çağrı gönderemezsiniz.

Aile Paylaşımları Ayarı Iyi mi Kullanılır?

Ilk olarak aile paylaşımı için Apple cihazlarında IOS 8 yada daha sonraki sürümler yüklü olmalıdır. Daha önceki sürümlerde aile paylaşımı özelliği bulunmaz. Paylaşım merkezlerini açmak, denetlemek yada davetleri kabul etmek için iTunes hesabı kullanılabilir, Apple cihazlarının ana ekranında bulunan ayarlar menüsü üstünden aile paylaşım merkezi seçenekleri tercih edilebilir. Aile paylaşımlarında aile grubundan ayrılabilir, birisini aile grubundan çıkarabilir, aile grubunu dağıtabilir yada Apple TV yayınlarını paylaşmayı durdurabilirsiniz. Aile paylaşımları yardımıyla fotoğraf yada video yayınları da gerçekleştirebilirsiniz. Galeri üstünden yeni bir aile albümü oluşturarak paylaşım yapacağınız kişileri kolayca belirleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Whatsapp’tan yepyeni bir hizmet: Whatsapp işletme hesabı

Next Post

Samsung ve Oppo Türkiye’ye akıllı telefon üretmeye geliyor!

Related Posts