Apple ve Facebook hattında gerilim artıyor

Avatar of admin@teknodate.com
12731126

Son dönemde Apple kullanıcı verilerinin ihlali üstüne mühim adımlar attı. Tim Cook mevzu ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda müşterilerinin gizliliğinin kendileri için her şeyden ilkin geldiğini vurgulamıştı.

Facebook ise bu açıklamaları kasıtlı bularak, kendilerinin veri ihlali yapmadığını savunmuştu. Fakat her insanın bilmiş olduğu suretiyle Facebook’un bu konudaki sabıkası fazlaca kabarık. Hatta öyleki ki Zuckerberg bu yüzden hakim karşısına bile çıkmıştı.

Halihazırda Facebook’un bazı kullanıcı verilerini toplamış olduğu inkar edilemez bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde iOS’a gelen yeni özellik ise Facebook’u harekete geçirdi.

FACEBOOK APPLE’I SUÇLADI

Apple’ın güncel iPhone modellerine getirmiş olduğu yeni özellik, kullanıcıları veri ihlali meydana getiren uygulamalar hakkında uyarıyor. Nitekim kullanıcılar da bu uygulamaları engelleyebiliyor. Bu özelliğin etken edilmesinden sonrasında Facebook kanadı bazı açıklamalarda bulunmuş oldu.

Facebook’un yetkili adları Apple’ı iki yüzlü davranmakla suçladılar. Mevcut düzenin rekabet yasasına uymadığını iddia ettiler.

TİM COOK FACEBOOK’A CEVAP VERDİ

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Facebook’un iddialarına Twitter üstünden cevap verdi. Tim Cook bu uygulamanın bir tek Facebook’u kapsamadığı ve veri ihlali meydana getiren tüm uygulamaları kapsadığını belirtti.

Burada Apple’ın açık bir halde haklı bulunduğunu söyleyebiliriz. Nedense Facebook tarafında kullananların bilgilerini kopyalama şeklinde bir alışkanlık söz mevzusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
epic gamesin siradaki ucretsiz oyu sApA cover

Epic Games’in sıradaki ücretsiz oyunu belli oldu!

Next Post
12731195

İşte 2000 – 3000 TL arası en iyi telefonlar

Related Posts