Apple’ın iOS 14.3 ile gizlilik atılımları dikkat çekti

Avatar of admin@teknodate.com
12152468

Facebook, kullananların uygulamaların kendileri hakkında veri toplamasına izin vermelerini gerektirecek gelecekteki bir iOS güncellemesinden ilkin Apple’ı eleştirmişti.

Facebook, Apple’a karşı bir izahat yapmış oldu ve değişikliklerin “işletmelerin kişiselleştirilmiş reklamlar yayınlama ve müşterilerine etkili bir halde erişme becerilerini sınırlayacağını” iddia etti. Facebook’un bu iddiasına Apple’dan yanıt geldi.

‘YAKLAŞIMINI DEĞİŞTİRMESİNİ GEREKTİRMEZ’

Apple; “Bunun kullanıcılarımız için rahat bir ayağa kalkma meselesi olduğuna inanıyoruz. Kullanıcılar, verilerinin ne süre toplandığını ve öteki uygulamalar ve internet sayfaları içinde paylaşıldığını bilmeli ve buna izin verip vermeme seçeneğine haiz olmalıdır. iOS 14’teki Uygulama İzleme Şeffaflığı, Facebook’un kullanıcıları seyretme ve hedefli reklam oluşturma yaklaşımını değiştirmesini gerektirmez, yalnızca kullanıcılara bir seçenek sunmasını gerektirir.” ifadelerini kullandı.

iOS 14.4 İLE HER ŞEY DEĞİŞECEK

Önümüzdeki senenin başlarına kadar uygulamaların kullanıcılardan izin alması gerekmeyecek. iOS 14.4 güncellemesi ile beraber uygulamalar iPhone ve iPad’de artık kullanıcılar izin vermediği sürece veri toplayamayacak. Apple gizlilik mevzusunda yoluna güvenilir adımlar ile ilerlerken Facebook ve Google’ın gelirleri düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12713246

Exynos 1080 SoC ile gelen dünyanın ilk akıllı telefonu Vivo’dan

Next Post
12713048

realme x3 için sorunları çözen güncelleme yayınlandı

Related Posts