Bankalar Bitcoin meselesine nasıl bakıyorlar?

İngiltere ve öteki ülkelerdeki bankalar, Bitcoin alışverişi için tavrını belli etmeye başladı. Bilhassa Bitcoin şeklinde bir kripto para biriminin 41,500 dolar seviyelerine kadar çıkması bankaların kafasından sual işareti yaratıyordu. Ek olarak kripto para birimlerinin anonim olması bir öteki engelleyici unsurdu.

Herhangi bir yeni para birimi İlk çıktığında çoğu zaman kabahat örgütleri tarafınca kullanılır ya da kara para aklama mevzusunda bu tür yöntemler fazlasıyla tercih edilir. Bitcoin hemen hemen oldukca yeni bir sistem olduğundan bu şekilde bir dönemden geçiyor. Kripto para borsası şu anda kara para aklamak isteyen kişiler tarafınca tercih ediliyor.

Herhangi bir kripto para borsasında işlem yapmak istiyorsanız, buraya belirli oranda para göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz para ile borsada çeşitli kriptolar alabilirsiniz. Bitcoin ya da Ethereum şeklinde kripto paraları seçmekte özgürsünüz. Fakat bunu yapabilmek için ilk olarak bir banka hesabınızın olması gerekiyor.

BANKALARDAN KRİPTO PARA BORSALARINA YASAK

Gene aynı şekilde borsada kazandığınız kripto paraları çekebilmek için bir banka tercih etmeniz ve kullanmaya başlamanız gerekiyor. Aksi halde ne Bitcoin alabilir ne de pazarlayabilirsiniz. HSBC ve öteki bazı büyük İngiltere merkezli bankalar kripto para borsalarına gönderim yapılmasını yasakladı.

Kripto para borsalarından para çekmek istediğinizde de gene aynı mesele ile karşılaşabilirsiniz. İngiltere bankaları hemen hemen bu yeni para birimine sıcak bakamıyor. Muhtemelen başka bazı bankalar da bu şekilde bir yasak getirebilir. Peki sizce bankalar tarafınca alınan bu karar doğru mu? Kripto paralara haksızlık yapılıyor mu?

Telegram ve Signal Türkiye’de zirvede!

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Hande Erçel ile Kerem Bürsin'den dedikoduları alevlendiren fotoğraf Hande Erçel ile Kerem Bürsin’den dedikoduları alevlendiren fotoğraf
Telegram WhatsApp uygulamasının yerini alabilirTelegram WhatsApp uygulamasının yerini alabilir
WPS ile bağlanma nasıl yapılır?WPS ile bağlanma nasıl yapılır?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610437757 Whatsappa Yeni Gizlilik Sozlesmesi Sonrasi Sikayet Yagdi.jpg

WhatsApp’a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası şikayet yağdı!

Next Post
Solarwinds Saldirisinin Kazuar Arka Kapisiyla Ilgili Oldugunu Tespit Edildi.jpg

“SolarWinds” saldırısının “Kazuar arka kapısı”yla ilgili olduğunu tespit edildi

Related Posts