Bilgisayar satışları büyüme yakaladı – Teknoloji Haberleri

Avatar of admin@teknodate.com
Bilgisayar Satislari Buyume Yakaladi Teknoloji Haberleri.jpg
Bilgisayar Satislari Buyume Yakaladi Teknoloji Haberleri.jpg

Bilgisayar satışları üstün dereceli seviyelere kadar çıktı. Uzmanlar ise bunu, “küresel rekabet bir çok süre bununla beraber başarı getiriyor” ifadeleri ile deklare etti. Küresel bilgisayar satışları detaylıca incelendiğinde bunun neticeleri daha net bir halde görülüyor. Anlaşılan, rekabetin olması sebebiyle daha donanımlı ürünler üretildi.

2020 yılının son çeyreği, PC pazarını daha net bir halde ortaya koydu. Buna gore 2020 senesinde meydana getirilen bilgisayar satışları yüzde 11 oranında büyüdü. Ortalama olarak 297 milyon bilgisayar satışı yapılmış oldu. Bu rakamlar bilgisayar üreticilerini ve tedarikçilerini memnun edecek şeklinde görünüyor.

NOTEBOOK – MASAÜSTÜ REKABETİ NE DURUMDA?

Gelen araştırma sonuçlarına gore, 2020 yılı son 10 senenin en büyük büyüme rakamlarını yakaladı. 2010 yılı ile kıyaslandığında notebook ve masaüstü rekabetinde notebook modellerin açık bir halde öne geçmiş olduğu görülüyor.

Dünya genelinde pek oldukça şahıs notebook modellerini tercih etti. Masaüstü cihazlarda ise yüzde 20 şeklinde bir düşüş ortaya çıktı. 2020 yılının son çeyreği için meydana getirilen değerlendirmelere gore, Lenovo adı ön plana çıktı. Şirket 2019 yılı ile kıyaslandığında yüzde 29 daha çok satış rakamı elde etti.

Bir öteki PC üreticisi olan HP ise pazar payını yüzde 7 oranında büyüttü. Dell şirketi üçüncü sırada yer alırken Apple dördüncü oldu.

Aşıların tesir oranı belli oldu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER İbrahim Büyükak'tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu İbrahim Büyükak’tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu
Samsung yeni 'gücünü' resmen tanıttı!Samsung yeni ‘enerjisini’ resmen tanıttı!
Beyin kanaması nasıl anlaşılır, belirtileri neler?Beyin kanaması iyi mi anlaşılır, emareleri neler?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610521760 Telegramin Kurucusu Acikladi Whatsapp Alternatifi Uygulamaya 3 Gunde Milyonlarca Kisi.jpg

Telegram’ın kurucusu açıkladı: WhatsApp alternatifi uygulamaya 3 günde milyonlarca kişi katıldı!

Next Post
Komplo Teorisyenleri Whatsapp Uzerinden Tekrar Sahnede.jpg

Komplo teorisyenleri WhatsApp üzerinden tekrar sahnede

Related Posts