Bip uygulaması nedir, nasıl kullanılır? BİP kimin, güvenli mi?

BiP uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle beraber en oldukça araştırılan uygulamalar içinde yer aldı. BİP Turkcell tarafınca geliştirilmiş bir uygulama olup akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılan bir uygulamadır. Peki fakat BİP güvenli mi, nasıl kullanılır? 

BİP nasıl kullanılır?

BiP’in birçok mağazada satılan açıklamasına bakılırsa; güvenli, kullanımı kolay ve ÜCRETSİZ bir kontakt ve yaşam platformudur. BiP, akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılabilen bir uygulamadır. BiP bu iletişimi sağlayabilmek için telefonunuzun web bağlantısını kullanır. BiP için herhangi bir üyelik tutarı ödemezsiniz.

BiP ile mesajlaşabilir, sesli arama yapabilir, fotoğraf, video, belge, sesli ileti ve konum gönderebilir ve alabilirsiniz. Üstelik BiP’i hem mobilden hem de telefonunuz kapalı dahi olsa Web’den kullanabilirsiniz. Toplumsal özelliği yardımıyla, numaranız görünmeden binlerce kişiyle söyleşi edebilirsiniz. Ek olarak, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz, eğlenceden sağlığa bir oldukça popüler temalı servisler yer verilmiştir. Keyifli mesajlaşma, parasız arama, grup sohbeti, her dilde tercüme mesajlaşma özelliği yardımıyla tercih edilmektedir. WhatsApp benzer biçimde BİP ile konum, fotoğraf, video gönderebilir, acil durumlarda buton vesilesiyle 10 kişiye tek tuş ile konumunuzu gönderebilirsiniz. 

Ek olarak birçok kurumda BİP uygulamasına geçiş yapmış oldu. WhatsApp’ın kullanıcılarına yönelik ‘mecburi güncelleme’ kararının arkasından Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB), gazetecilerle olan informasyon paylaşımlarını BİP uygulaması üstünden yapma sonucu aldı.

BİP kimin?

BiP; Turkcell tarafınca geliştirilmiştir. BİP uygulaması iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. BiP; App Store, Google Play, ve Huawei AppGallery üstünden parasız indirilebilmektedir.

 

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
5ffb1e5770380e0f38c6c114.jpg

Yemek Sepeti çöktü mü? 10 Ocak 2021 Yemek Sepeti neden açılmıyor?

Next Post
5ffb281070380e0f38c6c12b.jpg

Telegram uygulaması nedir, nasıl kullanılır? TELEGRAM kimin, güvenli mi?

Related Posts