Bitcoin sert düşüş ile gündemde

Avatar of admin@teknodate.com
Bitcoin sert dusus ile gundemde

Bitcoin sert düşüş yaşamadan ilkin büyük bir tarih yazdı. Kripto paralar son dönemlerde oldukça büyük bir ilgi çekmeye başlamıştı. Bilhassa Bitcoin dikkatleri en fazla üstüne toplamayı başaran kripto para birimi oldu. Elbet bu kadar yükselmesinin oldukça değişik sebepleri var.

Bu kadar yükselmesinin sebeplerinden ilki ABD ve Avrupa’da meydana getirilen teşvikler. ABD doları bir süredir düşüş yaşıyordu. Bu durum hem paranın kıymetini kaybetmesine hem de enflasyon miktarının artmasına niçin olmaya başlamıştı. Sadece birçok yatırımcı almış olduğu teşvikleri kripto paralara yatırdı.

Teşvikler 1 trilyon dolar rakamlarına ulaşınca yoğun bir halde Bitcoin alımı yapılmış oldu. Böylece bu devasa kripto para biriminin fiyatı artırılmış oldu. Bundan bir tek 4 ay kadar ilkin 10 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin böylelikle 34 bin doları seviyesini görmüş oldu.

BİR GECEDE SERT DÜŞÜŞ

Fakat Bitcoin bu sabah oldukça ani bir halde düşüş yaşadı. Şu anki fiyatı 28 bin dolar seviyelerine doğru çekiliyor. Elbet oldukça fazla yatırımcının olması fiyattaki sert düşüşü engelliyor. Sadece gene de yüzde 8’lik düşüşün bir gecede yaşanması moralleri bozdu.

Bitcoin fiyatlarında meydana gelen aşağı doğru yönelim kafalarda sual işareti yarattı. Bazıları büyük yükselişin ve boğa sezonunun bittiğini bile söylüyor. Uzun solukta 20 bin dolar seviyelerine kadar çekileceğini ortaya atanlar da var.

Instagram, masaüstünde hikayeler için yeni bir tasarım kontrol ediyor

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Trendyol hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımlarıTrendyol hesap silme iyi mi yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları
Halk emeklilik iletişimHalk emeklilik yazışma
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Linkedin hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Linkedin hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Next Post
Huawei X Gentle Monster Eyewear II incelemesi

Huawei X Gentle Monster Eyewear II incelemesi

Related Posts