Bitcoin yükselişi ile tarihi rekor seviyelerinde

Kripto paralarda sert yükseliş rüzgarları esiyor. Bilhassa Bitcoin tahmin edilenin oldukca daha üstünde terfi etti diyebiliriz. Hem ABD hem de Çin kaynaklı satın almalar yardımıyla kripto paraların mühim seviyede kıymet kazanılmış olduğu görülüyor.

Mart ayında Bitcoin ortalama olarak 4 bin dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Bu, o zamanlar için oldukca büyük bir alış fırsatı anlamına geliyordu. Fakat asla kimse şimdiki seviyesine geleceğini tahmin etmedi.

Kripto para dünyası kimi zaman kargaşa ve bunalımlı durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Sözgelişi Ripple buradaki en güzel örneklerden bir tanesi. ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonu tarafınca oluşturulan dava ile beraber, bu kripto para biriminde ortalama yüzde 70 oranında düşüş yaşamıştı.

BİTCOİN 30 BİN DOLARI AŞTI

Bu şekilde örnekleri bir kenara bırakırsak kripto paralardaki artışın göz doldurucu bir seviyede bulunduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin ise kendi içinde oldukca ayrı bir tarih yazdı. Kripto para birimleri içinde en büyüğü olan Bitcoin, şu anda 33 bin dolar seviyelerinde.

Böylesine yüksek bir seviyeye ulaşmasındaki en mühim niçin asla şüphesiz itimat ile ilgili. Itimat arttıkça hem de bu kripto para biriminin yükselmesi de hızlanıyor. Öteki en oldukca yükselen kripto para ise Ethereum oldu. Bu kripto para birimi ortalama olarak 2 kat gelişme kazanmıştır.

Bitcoin ve altcoinler birlikte yükseliyorBitcoin ve altcoinler beraber yükseliyor

Genel olarak değerlendirildiğinde kripto paralardaki durum oldukça iç açıcı. Gene de borsa işlemleri ile fiyatlar oldukca süratli bir halde değişebiliyor.

Tesla hisseleri 2021 tahminleri büyük münakaşa yarattı

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Herkes bunu merak ediyordu! İşte Master Chef Türkiye 2020'nin büyük ödülü Hepimiz bunu merak ediyordu! İşte Master Chef Türkiye 2020’nin büyük ödülü
Türkiye'de lider kim?Türkiye’de önder kim?
Gözler öğretmen atamalarında!Gözler öğretmen atamalarında!

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Xiaomi Redmi 9T, ocakta gelişinin ipucunu verdi

Next Post

Motorola Moto G Stylus 2021 ortaya çıktı

Related Posts