Dudak uçuklatan rakam: Apple CEO'su Tim Cook 2020 yılında ne kadar kazandı?

Tim Cook Apple’da Steve Jobs’tan kalan mirası devam ettiriyor. 2011 yılında firmanın CEO koltuğuna oturan Cook, bu yıldan itibaren iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, AirPods cihazları ile ve Apple servisleri mevzusunda iyi bir ilerleme kaydeden Tim Cook, bu zamanda Apple’ı ABD’nin kıymeti 2 trilyon dolara ulaşan ilk şirketi yapmayı da başardı. 2020 yılında da şirketteki görevini başarıyla yürüten Cook, geride bıraktığımız senenin raporunu ise ABD Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verdi. Rapor ile beraber Tim Cook’un 2020 yılında kazanılmış olduğu para da belli oldu.

İŞTE APPLE CEO’SU TİM COOK’UN 2020’DEKİ KAZANCI

MacRumors’un rapora dayandırdığı haberine nazaran, Tim Cook, 2020 yılında ortalama 14.8 milyon dolar kazanmıştır. Bu kazancın 3 milyon doları Cook’un maaşı olarak, 10 milyon 731 bin doları ise ek ödeme olarak listelendi.

Tim Cook kazanç

ÖZEL JET MASRAFI VE DİĞER KALEMLER İÇİN ÖDEME

Apple tarafınca güvenlik sebebiyle hususi jet kullanımı koşul koşulan Tim Cook; gezi giderleri, sıhhat sigortası, dinlence ve koruma harcamaları benzer biçimde öteki tüm tazminatlar için ise 1 milyon 38 bin 259 dolar ödeme aldı. Böylece toplam kazanç 14.8 milyon doları da geçti. Fakat Tim Cook’un toplam kazancı böyle de sınırı olan olmayabilir. Zira Bloomberg, yapmış olduğu hesaplamalar ile Cook’un net kazancının 1 milyar doları aştığı görüşünde.

Apple CEO'su Tim Cook Facebook'a Twitter'dan cevap verdi, tartışmalar alevlendi!Apple CEO’su Tim Cook Facebook’a Twitter’dan yanıt verdi, tartışmalar alevlendi!

Öte taraftan Luca Maestri, Kate Adams, Deidre O’Brien ve Jeff Williams benzer biçimde öteki Apple yöneticileri ise rapora nazaran 26 milyon doların üstünde bir kazanç elde etmiş durumda.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Facebook şifremi unuttum diyenler işte izleyeceğiniz yolFacebook şifremi unuttum diyenler işte izleyeceğiniz yol
Hüvallahüllezi suresinin anlamı ve faziletiHüvallahüllezi suresinin anlamı ve fazileti

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma nerede?

Next Post

Sürekli kullanıyoruz ama… Emoji anlamlarını biliyor musunuz?

Related Posts