Duracell ile Microsoft arasında AA pilli Xbox kolları için özel anlaşma yok!

Microsoft Xbox oyun kollarında PlayStation’lara nazaran dahili bir pile yer vermiyor. Şirket bunun yerine çıkarılabilir AA piller ile oyun kollarına güç sağlıyor. Üstelik bu piller Duracell üretimi olarak oyun konsollarının kutusundan çıkıyor. Microsoft’un bu sonucu Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarında da değişmedi ve şirket yeni nesil oyun konsollarında AA pillere haiz oyun kollarına yer verdi. Bazen eleştirilen bu karar, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir röportaj ile değişik bir boyuta taşındı. Röportajda Duracell’in Birleşik Krallık pazarlama müdürü Luke Anderson’ın Duracell ile Xbox arasında bir anlaşma bulunduğunu söylemesi Microsoft’un Xbox’ta AA pilli oyun kolu kullanmasını Duracell mecburi kılıyor’ söylentisini ortaya çıkardı. Söylentilere ise Microsoft tarafınca yanıt gecikmedi.

DURACELL’İN DEĞİL MİCROSOFT’UN TERCİHİ

EuroGamer’ın haberine bakılırsa, bir Microsoft Sözcüsü, Xbox oyun kolunun AA pil ile piyasaya sürülmesinin firmanın kendi tercihi bulunduğunu belirterek, “Buna, herhangi bir markanın AA pillerinin, Xbox şarj edilebilir pillerinin, ortaklarımızın şarj çözümlerinin ve USB Type-C kablosunun kullanımı da dahildir.” dedi.

Xbox Duracell

XBOX OYUNCULARI AA PİLİ TERCİH EDİYOR

Xbox oyuncularının bir kısmı Microsoft’un AA pil kararını eleştirse de bir kısmı hala bu tercihi seviyor. Microsoft’un kararını yönlendiren de anlaşılan o ki Duracell değil, kullanıcılarının bu düşüncesi. Ek olarak pillerin Xbox koluna dahili olmaması, pillerin ömrü bittiğinde kolayca değiştirilmesini mümkün kılıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Hülya Avşar'dan güldüren Zehra gafı! Hülya Avşar’dan güldüren Zehra gafı!
Belli oldu! İşte CES 2021'in ödüllü telefonlarıBelli oldu! İşte CES 2021’in ödüllü telefonları
59 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 59?59 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 59?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Bazi Airpods Max Sahipleri Yogunlasma Sorunundan Sikayetci.png

Bazı AirPods Max sahipleri yoğunlaşma sorunundan şikayetçi

Next Post
Samsung Galaxy S21in Renk Secenekleri Gun Yuzune Cikti.png

Samsung Galaxy S21’in renk seçenekleri gün yüzüne çıktı!

Related Posts