Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı

Avatar of mrcatak@tekno.bursalisozluk.com
teknodate twitters

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son 1 saat içinde paylaşmış olduğu Tweetlerle kripto para piyasasını sallamayı başardı. Bitcoin’i yeren Elon, yalnızca Doge kelimesini paylaşarak paranın kıymet kazanmasını sağlamış oldu.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, bazen anmayı sevilmiş olduğu Bitcoin’i tekrardan Tweetlerine mevzu etti. Milyarder iş adamı, son 1 saat içinde Bitcoin’e odaklanan birkaç Tweete yer verdi. Musk, ilk Tweetinde “Bitcoin benim güvenli kelimem” ifadesini kullandı.

Bunun arkasından Elon, bu Tweetine devam ederek “Latife, kim güvenli kelimeye gerekseme duyar ki?” dedi. Elon, bunun arkasından Bitcoin’in fazlasıyla baştan çıkaran bir şey bulunduğunu ifade eden bir görsel paylaştı. Elon Musk’ın yapmış olduğu paylaşımlar yalnızca bunlarla da sınırı olan kalmadı.

İyi misin Elon?

teknodate tesla inves
Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı 7

Bu yazıyı yazarken Musk, iki yeni Tweet daha paylaştı. Musk’ın paylaşmış olduğu Tweetlerden birisi Bitcoin nerede ise tedavüldeki dövizler kadar saçma şeklindeydi. Bunun Tweetini paylaştıktan birkaç dakika sonrasında da “Tek kelime: Doge” ifadesini paylaşarak muhtemelen son saatlerde kıymet kazanan Dogecoin’e atıfta bulunmuş oldu.

Elon Musk’ın Doge paylaşımının arkasından hâlihazırda %9’a yakın bir kıymet kazanan Doge, yazıyı hazırlamış olduğumuz an itibarıyla %12’lik kıymet kazancını aştı. Elon Musk’ın paylaşmış olduğu Tweetler Bitcoin’i eleştirirken Doge’ye dair bu şekilde bir paylaşımda bulunması kripto para piyasasını bir anlığına etkiledi.

teknodate twitters
Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı 8

Elon Musk, tüm bunların arkasından Twitter’daki aktifliğine devam ederek profilini de güncelledi. Musk, profilinin açıklamasına “Dogecoin Eski CEO’su” ifadesini yerleştirdi. Bunun arkasından da “Yorumlar için gel, meme’ler için kal” sözünü de paylaşarak şu anlık Tweet serüvenini sonlandırdı (şeklinde duruyor).

Elon Musk’ın paylaşımlarının altında yatan amacı biz dâhil muhtemelen pek oldukca şahıs anlayamadı. Twitter’da esprili paylaşımlarıyla meşhur olan iş adamının muhtemelen öylesine paylaşmış olduğu bazı sözleri dahi piyasayı etkiledi. Musk’ın önümüzdeki saatlerde neler paylaşacağını takip ediyor olacayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
teknodate HYUN 1

Yikes-Hyundai Geri Çağrılar Nedeniyle Kona EV’nin Satışlarını Durduruyor

Next Post
1608448287642

Duvarlardan geçebilecek kadar güçlü! Dünyanın röntgenini çeken uydu

Related Posts