Elon Musk’tan WhatsApp’ın kararına karşı ‘Signal’ önerisi!

Avatar of admin@teknodate.com
Elon Musktan Whatsappin Kararina Karsi Signal Onerisi.jpg
Elon Musktan Whatsappin Kararina Karsi Signal Onerisi.jpg

WhatsApp’ın kullanım koşullarını ve gizlilik ilkelerini değiştirmesi sonucu dün teknoloji gündemine deyim yerindeyse damga vurdu. Peki karar niçin bu kadar oldukça konuşuldu? Bunun arkasında WhatsApp’ın alternatif bir seçenek sunmadan onay istemesi yatıyor. Zira 8 Şubat’ta yürürlüğe girecek yeni gizlilik ilkeleri, WhatsApp kullanıcılarından, verilerinin Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılmasını kabul etmesini istiyor. Kullanıcılara ‘onayla’ haricinde bir seçenek ise bırakılmıyor. Başka bir deyiş ile gizlilik ilkelerini onaylamayanlar WhatsApp kullanmaya devam edemiyor. Birçok kişinin tepkisini çeken bu karar, toplumsal medyanın en oldukça konuşulan mevzuları arasına girdi. Hatta dün Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk da WhatsApp’ın kararına karşı tepki gösterenler arasındaydı. Sadece Musk’ın tepkisi bir eleştiri değil, bir tavsiye içeriyordu.

ELON MUSK SİGNAL İÇİN TWEET ATTI

Elon Musk, Twitter hesabından yapmış olduğu kısa ve öz bir izahat ile WhatsApp’ın gizlilik kararına karşı tepkisini gösterdi. Musk, ”Signal kullanın” diyerek takpçileri WhatsApp’ın alternatifi olan Signal uygulamasını kullanmaya çağrı etti. Musk’ın tweeti kısa bir süre içinde yüksek etkileşim sayısına ulaştı. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de Musk’ın Signal kullanın söylediği tweeti retweetlediği görüldü.

SİGNAL NEDİR?

WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton’ın kurucularından biri olduğu Signal, açık kaynaklı ve gizlilik odaklı bir mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Tıpkı WhatsApp şeklinde Android ve iOS sürümleri bulunan Signal’in masaüstü kullanıcıları için oluşturulmuş Mac ve Windows sürümleri de içeriyor. Signal, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve NSA eski analisti Edward Snowden tarafınca destekleniyor. ”Signal kullanın” tweeti ile bu adların arasına Elon Musk’ın da katıldığını söylemek mümkün.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Nihal Candan'dan sosyal medyayı sallayan yatak pozu! Nihal Candan’dan toplumsal medyayı sallayan yatak pozu!
Samsung'tan televizyonlar için Güneş enerjili uzaktan kumanda!Samsung’tan televizyonlar için Güneş enerjili uzaktan kumanda!
Kompozisyon nasıl yazılır? Giriş, gelişme ve sonuçta nelere dikkat edilir?Kompozisyon iyi mi yazılır? Giriş, gelişme ve sonuçta nelere dikkat edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Dunyanin En Zengin Insani Elon Musk Oldu.jpg

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk oldu

Next Post
Iphone 13 Pro Ekraniyla Dikkat Cekebilir.jpg

iPhone 13 Pro ekranıyla dikkat çekebilir

Related Posts