Facebook Trump için yeni kurallar getirebilir

Avatar of admin@teknodate.com
Facebook Trump Icin Yeni Kurallar Getirebilir.jpg
Facebook Trump Icin Yeni Kurallar Getirebilir.jpg

Son dönemlerde giderek daha çok tartışmalara yol açan Facebook, Trump yasağını iyice yayma sonucu aldı. Hatırlayacağınız suretiyle geçtiğimiz günlerde meclis binası basılmıştı ve ABD medyasında bu oldukça geniş bir yer almıştı. Bu durum ABD tarihinde son olarak 100 yıl ilkin yaşanmıştı.

DESTEKÇİLER PLATFORMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Facebook tarafınca gösterilen ve Facebook Global Siyaset Yönetimi Başkan Yardımcısı Monica Bickert tarafınca açıklanmış olduğu suretiyle bazı platformlar Facebook’tan kaldırıldı. Bu platformların ortak özelliği Donald Trump destekçisi olmaları. Kısaca artık Facebook Donald Trump yanlılarını bile sitesinden uzaklaştırıyor.

Facebook doğruluk operasyon merkezi ABD vakaları üstüne iyice ehemmiyet kazanmıştır. İnsanların birbirlerine adeta güç verdiği bu tür platformlar, sıkı nezaret altında. Meclis baskını bardağı taşıran son damla olmuştu.

Donald Trump tarafınca meydana getirilen açıklamalar seçmenleri gaza getirdi ve oyların çalışılmış olduğu düşünüldü. Sırf bundan dolayı “çalmayı durdur” sloganlı platformlar ortaya çıktı. Bu durum bununla beraber olayların ateşini fitilleyen niçin oldu. İşin aslına bakacak olursak Donald Trump destekçileri fazlasıyla öfkeliydi ve bu öfkelerini oldukça yanlış bir halde meclis binasına aktardılar.

Facebook ve öteki büyük toplumsal medya platformları giderek daha çok denetim sağlayacak. Bu bununla beraber yeni kuralların gelmesi demek oluyor. Firmanın bilhassa geçmiş dönemlerde Donald Trump şeklinde bir ismin ABD başkanı olmasına niçin olduğu bile iddia ediliyor. Bundan dolayı Facebook oldukça daha dikkatli olmak zorunda.

Bugünlerde toplumsal medya alanında yeni bazı kurallar ve denetimler ortaya çıkabilir. Peki sizce bu tür denetimler arttırılmalı mı?

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleştiKimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleşti
Yeni komplo teorisi sahnede! Bu kez hedefte WhatsApp da varYeni komplo teorisi sahnede! Bu kez hedefte WhatsApp da var
72 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 72?72 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 72?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Komplo Teorisyenleri Whatsapp Uzerinden Tekrar Sahnede.jpg

Komplo teorisyenleri WhatsApp üzerinden tekrar sahnede

Next Post
Motorola Nio 5g Ortaya Cikti.png

Motorola Nio 5G ortaya çıktı

Related Posts