Geforce Now ne anlama gelir? Nasıl kullanılır?

Avatar of admin@teknodate.com
12763061 700x400.jpg
12763061 700×400.jpg

Dünyada ve vatanımızda Geforce Now kullanımı oldukça yaygındır. Oyuncular için yeni bir devrin başlangıcı sayılan Geforce oyun servis sağlayıcısı ile yüzlerce oyun hiçbir bilgisayar donanımına gereksinim duyulmadan oynanır. Büyük bir yenilik kazandıran Geforce Now oyun servisini detaylarıyla derledik. İşte her yönüyle Geforce Now oyun servisi sağlayıcısı!

Geforce Now Oyun Servisi

Milyonlarca oyunsever Geforce Now nedir iyi mi kullanılır sorusuna yanıt arayarak donanım gereksinimleri yüzünden merakla takip etmiş olduğu oyunları iyi mi oynayabileceğini araştırır. Geforce Now teknolojisi donanım problemi yaşayan oyuncuların derdine deva bularak hayalleri gerçekleştirmek için tasarlanır.

Geforce Now, Nvidia’nın geliştirdiği üyelik sistemiyle çalışan bir oyun sağlayıcı sistemidir. Hiçbir bilgisayar donanıma gereksinim bırakmayan bu sistem üstünden yüzlerce oyun üyelik açılarak uygun bir ücret karşılığında oynanabilir. Bunun için üyelik esnasında Geforce Now kodu kullanıcılara verilir. Bu kod üstünden sisteme giriş yapılır ve sistem üstünde bulunan birbirinden keyifli oyunlar edinim edilebilir.

Geforce Now Iyi mi Çalışır?

Sistem için lüzumlu üyelik formu doldurulup kod alındıktan sonrasında Geforce Now platformuna bağlantı gerçekleşir. Bağlantı Nvidia’nın Almanya’da bulunan bilgisayarıyla entegre olur. Bu sayede oyunlar için ek bir donanım gereksinimine gereksinim kalmaz. Oyun esnasında ekran kartının işlemci türüne nazaran ustalaşmış oyunlar için gereksinim duyulan tüm donanım ve yazılım ürünleri Nvidia’nın bilgisayarlarından karşılanır.

Tek bir üyelik satın alınarak oyun için extra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Steam benzer biçimde daha birçok platform elinizin altında olur. Bu sayede oyun yelpazesi oldukça genişler. Kendinize en uygun oyunları kategoriden kolayca tercih edebilir ve coşku dolu maceralara başlayabilirsiniz.

Sisteme bağlantı gerçekleştikten sonrasında istediğiniz oyun için indirme yapmadan kolayca erişim fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu özellik yardımıyla bilgisayarınız depo alanını doldurmadan kasma yada takılma problemi olmadan özgür bir edinim yaşayabilirsiniz.

Yalnızca geliştirme aşamasında olan online oyunlar için Geforce Now sistemi hemen hemen bir izahat yapmamıştır. Bu teknoloji hakkında günümüzde halen online oyunların gereksinimleri hakkında araştırmalar yapılır.

Geforce Now Görüntü Standardını Iyi mi Etkisinde bırakır?

Bilinmiş olduğu suretiyle Geforce oyun servis sağlayıcısı herhangi bir donanım gereksinimi duymadan oyunları oynayabilmenize destek verir. Kısaca sizin cihazlarında ekran kartının maksimum performansı oyun esnasında alacağınız görüntü standardını etkisinde bırakır. Ekran üstünde herhangi bir değişiklik yaratmayan Geforce Now teknolojisi sistem gereksinimleri yüzünden indiremediğiniz yada açamadığınız oyunları oynayabilmeniz için geliştirilir.

İster masaüstü ister dizüstü tüm cihazlarında oyunları indirmek zorunda kalmadan mevcut teknoloji ile oyunları kolayca deneyimlemenize destek olan Geforce Now, gecikme süresini tek oyunculu oyunlarda minimum seviyede tutarak pürüzsüz bir oyun tadı yaratır.

Geforce Now Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

İlk etapta sistemin iyi mi çalıştığını öğrenmek için parasız tecrübe etme sürümünü kullanabilirsiniz. Sonrasında belli bir ücret karşılığında aylık abone olarak sistemi kusursuz bir halde çalıştırabilirsiniz. Parasız hesabınızı kolayca oluşturarak sistemi kontrol edebilirsiniz. Değişken olmakla beraber dolar kuruna nazaran farklılaşan aylık ücretler her insanın ödeyebileceği miktarlarda belirlenir. Bu sayede oyunseverlerin hepsine hizmet sağlanabilir.

Parasız tecrübe etme sürümünde ilk 3 ay herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Hatta beğenmediğiniz takdirde oluşturduğunuz parasız aboneliği iptal edebilirsiniz. Parasız üyelikte oyunculara sağlanan 1 saat oyun hakkında ve sistem hakkında düşünce sahibi olmanıza yeter. Günlük 1 saat olarak verilen bu hak sisteme giriş çıkış yaptığınız vakit oyunda kaldığınız yerden başlamanıza fırsat sunar. Bu sayede oyun için 1 saatten fazla devam eden bir edinim yaşayabilirsiniz.

Geforce Now İçin İnternet Kotası Ne Olmalı?

Oyunseverlerin bilmiş olduğu suretiyle derhal her oyun için ister yükleme işlemlerinde ister online oyunlarda çok çok fazla web kotasına gereksinim duyulur. Geforce Now için de bir o denli web kotasına gereksinim duymanız fazlaca düzgüsel. Kotalı bir web kullanıcıysanız Geforce Now oyun sağlayıcısını kullanmak riskli olabilir. Geforce Now, averaj 1 saatlik oyun için neredeyse 4 yada 12 GB web gereksinimi duyabilir. Bu sebeple bu sistemi kullanacaksınız web paketinizi güncellemeniz yada değiştirmeniz gerekebilir.

Tecrübe etme süresinde oynamak istediğiniz oyunu 1 saat deneyimledikten sonrasında sistemin ayarları üstünden saatlik averaj ne kadar web harcadığınızı kolayca gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede kendi kotanızı bilir ve buna nazaran bir web paketi tercih edebilirsiniz.

Oyun esnasında hız mevzusunda bir problem yaşamak istemiyorsanız tercih edeceğiniz web paketinin 50 Mbit yada daha değişik bir hız üstünden sağlanması oldukça önemlidir. Bazı durumlarda yüksek süratli web kullanımlarında bile web sağlayıcı server sistemlerinin doluluğu hızını yavaşlatabilir. Tüm bu tarz şeyleri Geforce Now kontrol aşamasında göz önünde tutmanız gerekir.

Geforce Now Güvenli Mi?

Dünya genelinde yüzlerce oyuncu için bulunmaz bir fırsat yaratan Geforce sistemi üstünden ciddi donanım gerektiren oyunları oynamak kolayca gerçekleşebilir. Gene de bu kadar güzelliği bünyesinde barındıran bir sistem hakkında güvenlik endişeleri duymak oldukça düzgüsel. Sistemin son aşama duyarlı ve güvenilir bir edinim sunan teknolojisi kullanıcıları için imtiyaz yaratır. Satın almadan servise bağlanmaya kadar tüm kullanıcılar sorunsuz bir performans yaratabilir, oyun esnasında güvenlik hakkında hiçbir sual işareti kalmadan keyifli vakit geçirebilir. Altyapısı ve teknolojisi ile sizi şaşırtacak kadar etkili ve güvenilir bir hizmet sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12762770 700x400.png

Xiaomi Mi 11 LPDDR5 RAM performansı ile sürpriz yaptı

Next Post

ABD ordusunun Müslümanların kullandığı mobil uygulamaların konum verilerini satın aldığı öne sürüldü

Related Posts