Google’ın Masaüstü Web Aramaları İçin Karanlık Mod Test Ettiği Ortaya Çıktı

Avatar of admin@teknodate.com
google


Son yılların en popüler özelliklerinden bir tanesi olan karanlık mod, Google aramalara da gelmeye hazırlanıyor. Google’ın masaüstü bilgisayarlardaki arama özelliği için karanlık modu test ettiği ileri sürüldü.

Özellikle akşam saatlerinde bilgisayar kullananlar için gece modu özelliği nerdeyse olmazsa olmaz kabul ediliyor. 9to5Google’a göre Google, masaüstü web sitesinde arama için karanlık modu getiriyor. Testlerde bu özelliğin en temel sayfayı etkilemediği ifade ediliyor.

Görünüş ise genel olarak çok da değişmiyor. Test moduna erişebildiğinizde arka planın koyu gri olduğunu ve Google logosunun da beyaz hale geldiğini görüyorsunuz. Düğmeler ise yine mavi renkte karşımıza çıkıyor.

Testler başladı

google arama karanlık mod

Google’ın testleri ne zaman herkese yayacağı, hatta testleri herkese yayıp yaymayacağı şu an için bilinmiyor. Yine de bu kadar popüler ve kullanıcılar tarafından da istenilen bir özelliğin önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor. Hem macOS hem de Windows 10 bir süredir karanlık temaya sahip. Chrome da hali hazırda belli sitelerde karanlık modu destekliyor.

Firma şu an için A/B testi aşamasında bulunuyor. Bu testte temel olarak benzer demografiklere sahip kullanıcılara farklı arayüzler gösteriliyor. Aslında bu özellik genel itibari ile mobil cihazlarda yaygın olsa da masaüstünde pek de karşımıza çıkmıyor.İLGİLİ HABER

Google Haritalar, Rusya’da Bir Sürücünün Donarak Hayatını Kaybettiği Yolu Önermeyi Durdurdu

Arama bölgesi ise gri bir hat ile belirtiliyor. Mikrofon gibi düğmeler mavi olarak kalıyor. Siyah makalelerin yerini gri makaleler alıyor. Ayrıca özellik test aşamasında olduğu için şu an için kullanıcıların bu modu devredışı bırakması veya aktifleştirmesi de mümkün değil.

Google karanlık moda yabancı değil

google karanlık mod

İLGİLİ HABER

Google, Portrait Light Özelliğini Nasıl Geliştirdiğini Açıkladı

Google’ın masaüstü sistemler için kullanılabilen bir çok sayfası var. Bu sayfaların bir kısmında da karanlık mod özelliği yer almakta. Bunların arasında YouTube, YouTube TV, YouTube Music ve Google Keep gibi sayfalar yer almakta.

Ekran görüntülerine göre özellik sadece Chrome’da değil, Firefox gibi üçüncü parti internet tarayıcılarını kullanan kişilerde de karşımıza çıkabiliyor. Bakalım Google bu özelliği ne zaman herkezin beğenisine açacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
8k

Cyberpunk 2077, RTX 3090’la 8K Çözünürlükte Test Edildi

Next Post
download

ASUS, Dünyanın İlk Tak Çalıştır Yapay Zeka Güçlendirme Kartlarını Duyurdu

Related Posts