Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli?

Facebook’un kullanıcı sözleşmesini değiştirmesi ile beraber pek oldukça şahıs yeni bir mesajlaşma uygulamasına geçmek için kolları sıvadı. Peki WhatsApp yerine tercih edilmesi gerek uygulama hangisi?

Kimisi Signal, kimisi Telegram, kimisi Bip kimisi de değişik uygulamalar tercih ediyor. Peki hangi uygulama, kullananların hangi verilerine erişebiliyor? Isterseniz bu mevzuda hazırlanan tabloya aşağıdan göz atabilirsiniz.

mesajlasma-uygulamasi

İŞTE EN ÇOK VERİ İSTEYEN UYGULAMA

Teyit.org’un hazırladığı tabloda da net bir halde görüldüğü suretiyle halihazırda en oldukça veri isteyen uygulama Bip. Sonrasında ise WhatsApp geliyor. Bu uygulamalar içinde en cazip olanı ise Signal diyebiliriz. Esasen Elon Musk da kullanıcıları Signal kullanmaları mevzusunda uyarmıştı.

Elbet burada WhatsApp’ı öteki uygulamalardan ayıran mühim bir eksi daha var. O da verilerin Facebook ve Facebook şirketleri ile paylaşılma izni. Öteki uygulamalar ise verilerinizi herhangi bir şirketle paylaşmıyor.

En azından Telegram ve Signal için bunu söylemek mümkün. Hangi uygulamayı kullanmayı tercih edeceğiniz ise tamamen size kalmış diyebiliriz.

Fakat tabloya nazaran konuşacak olursak şimdilik veri güvenliği açısından en sıhhatli uygulama Signal diyebiliriz. Bir ihtimal Elon Musk’ın Signal’i tavsiye etmesinin temel sebebi de bu olabilir. Yerli uygulamalara olan talep ise birazcık daha azca. Bunun da belli başlı sebepleri var.

Signal uygulaması kimin?

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Çarpıcı sözler: Böcekleri yemeye başlayacağız! Çarpıcı sözler: Böcekleri yemeye başlayacağız!
Şarj girişi olmayan iPhone 13 başarılı olabilir mi?Şarj girişi olmayan iPhone 13 başarı göstermiş olabilir mi?
Instagram mavi tik alma işlemi nasıl yapılır? Mavi tik için ne yapmak gerekir?Instagram mavi tik alma işlemi iyi mi yapılır? Mavi tik için ne yapmak gerekir?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Sarj Girisi Olmayan Iphone 13 Basarili Olabilir Mi.jpg

Şarj girişi olmayan iPhone 13 başarılı olabilir mi?

Next Post
1610437757 Whatsappa Yeni Gizlilik Sozlesmesi Sonrasi Sikayet Yagdi.jpg

WhatsApp’a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası şikayet yağdı!

Related Posts