HarmonyOS farklı bir arayüz kullanacağı ortaya çıktı

Avatar of admin@teknodate.com
12739718 700x400.jpg
12739718 700×400.jpg

Basın toplantısında Huawei, HarmonyOS’li bir akıllı telefon sergiledi. Demo, HarmonyOS’nin özelliklerini gösteriyor. Demodaki telefonun işleyişine bakıldığında Android tabanlı EMUI’den pek bir farkı yok. Teknik olarak işletim ve arayüz tasarımı açısından aynı görünse de nihai sürümde arayüzün bambaşka olacağı söylendi.

HARMONYOS ANDROİD’E BENZİYOR

HarmonyOS 2.0 beta sürümüne tanıklık eden geliştiriciler ve medya kuruluşlarına nazaran sistem Android’den pek değişik değil. Teknik uzmanlar, HarmonyOS’nin bir Android çekimi benzer biçimde hissettiğine inanıyor.

Huawei Tüketici İşletme Yazılımı Başkanı Wang Chenglu;, “Ortalama son beş yılda Huawei yazılım ekibi temelde Android sisteminin en temel parçalarını değiştirdi. Düşük seviyeli sürücüden donanım soyutlama katmanına, programlama çerçevesi benzer biçimde değiştirilebilecek her şeyi değiştirdik.” ifadesini kullanmıştı. Ek olarak Wang Chenglu, Harmony OS’nin Android’in yerini almaması için doğduğunu onlarca kere altını çizdi. Sadece, Android ile rekabet etmek ve onu geçmek için burada IoT cihazları büyük ehemmiyet taşıyor.

HARMONYOS 2.0 ÖZELLİKLERİ

Sürüm notlarına nazaran HarmonyOS 2.0 özellikleri şu şekilde:

  • Geliştiricilerin mobil HarmonyOS uygulamaları geliştirmeleri için 50’den fazla UI kontrolü ekleyen yepyeni cep telefonu UI kontrolleri. Bununla birlikte birden fazla cihazın UI etkileşim deneyimini birleştirir.
  • HarmonyOS uygulama çerçevesi, cep telefonlarını ve süratli geçişi destek sunar. Bununla birlikte süratli bağlantı ve dolaşımı destek sunar.
  • HarmonyOS uygulamalarının birden fazla cihazda kurulum gerektirmeyen yüklemesi yoktur.
  • Windows ve Mac platform geliştirme ve derleme vasıta zinciri deneyimi sağlar. Bu, geliştiricilerin HarmonyOS uygulamalarını süratli bir halde geliştirmeleri için de uygundur.
  • Mobil geliştiriciler için 40’tan fazla Örnek Kod sağlar. Bu, geliştiricilerin HarmonyOS arayüzlerini ve geliştirme yöntemlerini süratli bir halde anlamaları ve bunlara uyum sağlamaları için uygundur.
  • Oldukca modlu idrak etme benzer biçimde dağıtılmış beceri arayüzleri, çoklu kullanım senaryolarını destek sunar.
  • Standart bir giriş yöntemi çerçevesi ve kabiliyetleri sunar.
  • Standartlaştırılmış telefon sistemi arayüz kabiliyetleri sağlayın.
  • Engelsiz bir geliştirme çerçevesi kullanır.
  • Hesap sistemi kabiliyetlerini geliştirin. Ek olarak HarmonyOS sistemine hesapsız cihazlar da ihtiva eder.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12739715 700x400.jpg

iPhone 13 ailesi şaşırtacak! – Teknoloji Haberleri

Next Post
12739487 700x400.jpg

TikTok bundan sonra sektörde tek başına olmayacak

Related Posts