Huawei HarmonyOS çok iddalı geliyor!

Avatar of admin@teknodate.com
Huawei Harmonyos Cok Iddali Geliyor.jpg
Huawei Harmonyos Cok Iddali Geliyor.jpg

Teknoloji sektörünü azca çok yakından takip edenlerin de bilmiş olduğu suretiyle Huawei son yıllarda zor günler geçiriyor. ABD’nin Çinli üretici üstüne kurduğu baskı pek çok kulvarda Huawei’nin önünü tıkadı. Fakat Çinli şirketi en çok zorlayan şey Google lisansının iptali oldu.

Bilinmiş olduğu suretiyle artık Huawei cihazlarında Google servisleri yer almıyor. Organik olarak bu durum da Huawei için ciddi bir problem diyebiliriz. Bundan dolayı kullanıcılar Google Play’in olmadığı bir telefonu almaya çok sıcak bakmıyorlar. Bu da bazı sorunları bununla beraber getiriyor.

Huawei hali hazırda uygulama sorununu çözmek için App Gallery’i hizmete soktu. Huawei’nin kendi dijital mağazası ile sorunların mühim bir kısmı aşıldı.

İşin zor kısmını geride bırakan Çinli şirket artık kendi mobil işletim sistemini işleyişe koymaya hazırlanıyor. Huawei’nin yeni mobil işletim sistemi HarmonyOS, Android ve iOS’in peşinden sektördeki en kuvvetli 3. isim olmaya çok yakın.

Normal olarak mühim olan bu mobil işletim sisteminin ne aşama başarı göstermiş olabileceği. Mevcut şartlarda Android’e meydan okumak pek de kolay değil. Aslına bakarsan HarmonyOS’in de derhal iOS ve Android’e rakip olması beklenmiyor.

Fakat Huawei hakkaten de işleyen bir sistem ortaya koyarsa zamanında Microsoft’un yapamadığını yaparak Android’e meydan okuyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Yuksek Performans Isteyenler Icin Tasarlandi.jpg

Yüksek performans isteyenler için tasarlandı

Next Post
Windows 7 Kullanicilari Guvenligi Umursamiyor.png

Windows 7 kullanıcıları güvenliği umursamıyor

Related Posts