ininal Kart Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Avatar of admin@teknodate.com
12732422

ininal kart, bankadan fiziki olarak bir hesap açmadan, kredi kartı almadan, kartın içine yalnızca para yüklenerek ödeme meydana getirilen yeni nesil bir kart çözümüdür. Bu kartın kullanıcıları, kart içine para atar ve kartı böylece etken kullanıma hazır hale getirirler. ininal kartı, yurt içi ve yurt haricinde da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bu ininal kart para yükleme iyi mi yapılır? Merak ettiğiniz tüm detaylara bu yazıdan erişebilirsiniz.

ininal Kart Ne Benzer biçimde Olanaklar Sunar?

ininal kart türleri, İnternet alışverişlerinde ve halihazırda tüm mağazalarda kredi kartı ve banka kartının geçerli olduğu her alanda rahatça kullanılabilir. Bu kart türleri, Mastercard ve Visa tarafınca onaylanan bir seçenek olarak kullanıcılara sunulur. Kısaca onların geçerli olduğu her alanda kullanılabilir.

Kredi kartları şeklinde karta tanımlanan belirli bir limiti harcadıktan sonrasında ödeme yapılması söz mevzusu değil. Harcama yapabilmek için ilk olarak bir ininal kart edinmeli ve kartın içine para yüklemeli sonrasında da yüklediğiniz meblağ kadar harcama yapabilirsiniz.

Aslen nakit paranızı dijital yoldan harcamak şeklinde de düşünebilirsiniz. Bu sayede para yitirme yada düşürme şeklinde durumlarla karşılaşmaz, hem de keyif kaçıran kredi kartı ekstreleri ile de uğraşmamış olmuş olursunuz. Eft ve havale yöntemi ile bakiye yüklemesi yaparken müşterisi olunan bankanın telefon uygulamasından yükleme yapılır. Aynı banka hesabından olanlar havale, değişik banka müşterisi olanlar ise eft yapabilirler. Para yüklemi işlemi yapılırken izahat kısmına devamlı olarak kullanılan ininal kartın arka yüzünde yer edinen barkod numarası arada boşluk olmadan ne olursa olsun yazılmalıdır. Alıcı kısmına ise ininal Elektronik Posta Hizmetleri A.Ş yazılması gerekir. Bu adımları bitirdikten sonrasında bakiye yükleme işlemi kısa sürede gerçekleşir.

ininal cüzdan uygulaması üstünden para yüklemi işlemi gerçekleştirirken cüzdan hesabına girdikten sonrasında ekranda “İşlemlerim” butonundan “Para Yükle” alanı seçilir. Banka kartları yada havale eft yöntemi ile yükleme yapılabilir.

ininal kart yükleme noktası aracılığı ile bakiye yüklemesi yaparken; banka ATM durakları, posta merkezi vezneleri şeklinde noktalardan karta para yüklemesi yapılabilir.

ininal Kart Iyi mi Kullanılır?

ininal kart sahibi olduğunuzda içine belirli bir limite kadar para yükleyebilirsiniz. Kısaca karta yatırdığınız para kadar harcama yapabilirsiniz. Ek olarak web üstünden meydana gelen alışverişlerde de güvenli bir halde kullanılabilir. Teknolojide fark yaratan kredi kartı türü olan ininal kart iyi mi kullanılır? Tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Dünya genelinde tüm market ve mağazalarda da nakitiniz olmadığı zamanlarda ödemelerinizi ininal kart ile yapabilirsiniz. Gündelik hayatta nakit problemi yaşamamak adına üretilen ve işlemleri kolaylaştıran bu kart ile içine yüklemiş olduğunuz bakiyeyi herhangi bir ATM vesilesiyle istediğiniz zaman nakit olarak değerlendirebilirsiniz. Bunların yanı sıra hesabınızı, akıllı telefonlardan “ininal Cüzdan” uygulaması üstünden hesabınıza tanımlanan bakiyeyi istediğiniz an denetim edebilir ve kullanabilirsiniz. Ek olarak hesap hareketlerinizi de detaylıca görüntüleyebilirsiniz. Ihmal etmeyin ki ininal kart içinde yüklenen bir bakiye yoksa işlem yapmanıza izin vermez. Bu sayede kullanıcılara yüklenen bakiye kadar harcama yapabilme imkanı tanır.

ininal Kart Nereden Temin Edilir?

ininal kart kullanıcılarına üç değişik yönde para yükleme seçeneği sunulur. Her üç seçenekte karta para yüklemek için güvenli bir yöntemdir. ininal kart nereden alınır? Kart teslim noktaları şu şekilde sıralanabilir:

  • D&R
  • Migros Market
  • Ptt İşyerleri
  • Teknosa
  • Macro Center

Satış noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Ek olarak İnternet’ten arama yaparak online satış noktalarını da bulabilirsiniz.

Eft ve havale yöntemi ile bakiye yüklemesi yaparken müşterisi olunan bankanın telefon uygulamasından yükleme yapılır. Aynı banka hesabından olanlar havale, değişik banka müşterisi olanlar ise eft yapabilirler. Para yüklemi işlemi yapılırken izahat kısmına devamlı olarak kullanılan ininal kartın arka yüzünde yer edinen barkod numarası arada boşluk olmadan ne olursa olsun yazılmalıdır. Alıcı kısmına ise ininal Elektronik Posta Hizmetleri A.Ş yazılması gerekir. Bu adımları bitirdikten sonrasında bakiye yükleme işlemi kısa sürede gerçekleşir.

ininal Cüzdan Ne İşe Yarar?

ininal cüzdan, kart hesabınıza bağlı takip etme kolaylığı elde eden mobil uygulamadır. Kartınızı bu sayede kolaylıkla takip edebilir ve anlık olarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı edindikten sonrasında kart tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Bu uygulama ile haiz olduğunuz kart bakiyesini öğrenebilir, ininal kart para çekme işlemi yapabilir, size hususi ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

İninal Karttan Iyi mi Para Çekilir?

Kart kullanıcılarına kolaylık elde eden ininal kart ile nakit sıkıntısı ortadan kalkar. Peki ininal kart para çekme işlemi iyi mi yapılır?

Haiz olduğunuz ininal kart ile istediğiniz zaman istediğiniz ATM’den ininal kartınıza yüklediğiniz bakiyeyi nakit olarak çekebilirsiniz. Pttmatik ve banka ATM’leri üstünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece buradaki en mühim nokta şudur, bu işlem için yalnız ininal visa kartına bağlı bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak kullanabilirsiniz. Kısaca bu işlem yalnız visa logolu kartlar ile gerçekleştirilir. ininal kart nakit çekim işlemlerinde 1 yıl içinde 300 tl’ye kadar nakit çekim hakkı verilir. Bu tutarın üstüne çıkılmış olduğu takdirde kullanıcıya işlem tutarı yansıtılır. Bu durumda çekilen meblağ üstünden %1,15 + 1,04 tl ücret yansır. Yeni nesil ininal kart kullanımı ile nakit problemi bitiyor. Bu kart teknolojisi, tüm cüzdanı tek bir kart içine sığdırır. Böylece kullanıcıya hem kolaylık hem de güvenli para harcama olanağı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12732449

Ping nedir? Ping süresi düşürmek ne anlama gelir?

Next Post
12607397

Samsung şeffaf ekranlı akıllı telefon üzerinde çalışıyor!

Related Posts