Instagram hesabınızı nasıl doğrulayabilirsiniz? Mavi tık ne anlama gelir?

Avatar of admin@teknodate.com
Instagram Hesabinizi Nasil Dogrulayabilirsiniz Mavi Tik Ne Anlama Gelir.jpg
Instagram Hesabinizi Nasil Dogrulayabilirsiniz Mavi Tik Ne Anlama Gelir.jpg

Instagram uygulamasında çoğu zaman tanınmış hesaplarda bulunan o mavi tiki edinmek aslen fazlaca kolay. Uygulama yalnızca tanınmış hesapları değil, müracaat icra eden her insanın hesabını onaylar. Sadece Instagram mavi tik sahibi olabilmek için izlenmesi ihtiyaç duyulan birkaç adım ve doldurulması ihtiyaç duyulan bir biçim bulunur. Bu yazıyı Instagram hesabınızı hem havalı hem de daha güvenli bir hale getirebilmeniz için hazırladık.

Mavi Tik Nedir? Ne İşe Yarar?

Toplumsal medya, her insanın dilediği şahıs, grup yada marka adına hesap açabileceği özgür bir mecradır. Dolayısıyla gerçek olanlarla düzmece hesapları ayırt etmek oldukça zor bir hal alabilir. Sadece Instagram uygulamasının bunun önüne geçmek için getirmiş olduğu mavi tik, gerçek hesapların onaylanmasını ve sahtelerden ayrılmasını sağlar. Ek olarak havalı görünümü de Instagram mavi tik ne demek, nasıl alınır benzer biçimde soruların internette oldukça aranmasına niçin olur. Hesap adının yanında mavi bir tik şeklinde olan bu rozet, sizin hakikaten öteki kişilere ifade ettiğiniz kişi, kurum ya da marka olduğunuzu onaylar. Önceleri yalnızca kamuya mal olmuş kişilerin, resmi ya da işletme hesaplarının alabildiği bu rozete artık hepimiz haiz olabilir. Sadece Instagram, hakikaten size ilişik ve eşi olmayan bir hesap olduğuna inandıktan sonrasında başvurunuzu onaylayarak rozetinizi size takdim eder.

Mavi tik düzmece hesapları ya da fanatik sayfalarını gerçek hesaplardan ayırmak için lüzumlu bir rozettir. Dileyen hepimiz kişisel hesabı, markası ya da işletmesi için bu rozeti almaya başvurabilir. Sadece müracaat formunda sizden istenen bilgilerin tamamen gerçek olması gerekir. Bunun yanında hesabınızı çeşitli paylaşımlarla ve bilgilerle de donatmanız, web üstünde değişik verilerinize yer vermeniz, başka hesaplarda etiketlenerek paylaşılmanız onay sürecinde pozitif yönde bir tesir yaratabilir. Sadece gene de her başvurunun kabul edildiğini söyleyemeyiz. Buna belli bir araştırma sürecinin arkasından Instagram karar verir. Eğer tüm kriterlere uyuyorsanız kabul edildiğine dair bir mesajla beraber mavi rozetinize kavuşabilirsiniz. Başvurunuzun kabul edilmediğine dair bir ileti alırsanız üzülmeyin, hesabınızı çeşitli yönlerden yükselterek yine müracaat yapabilirsiniz. Kimi kullanıcılar Instagram mavi tik kopyalama yöntemiyle rozet emojisini hesap adının yanına ilave ederek onaylanmış benzer biçimde göstermeyi tercih edebilir. Bu havalı bir görüntü sağlasa da meşru olmadığı için öteki hesaplarla karışabilme ya da yakınma edilme benzer biçimde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Apple Gizli Parti Uygulamasi Vybe Together039i App Store039dan Kaldirdi.png

Apple gizli parti uygulaması Vybe Together'ı App Store'dan kaldırdı!

Next Post
Adil Kullanim Kotasi Veya Noktasi Nedir Internetiniz Neden Yavasliyor.jpg

Adil kullanım kotası veya noktası nedir? İnternetiniz neden yavaşlıyor?

Related Posts