Instagram hikayeler müzik ekleme nasıl yapılır?

Avatar of admin@teknodate.com
12713315

Toplumsal medyanın en hareketli sahnesi Instagram yeni özelliklerle öykü paylaşımını daha keyifli hale getirir. İnstagram öykü müzik ekleme özelliği ile öykü paylaşımlarında müzik kullanma olanağı sunar.

Instagram Üstünden Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram uygulamasının yeni özelliği müzik ekleme öykü kısmından yapılır. Ilk olarak öykü kısmına gelmeniz gerekir. Paylaşmak istediğiniz görüntüyü her zamanki benzer biçimde ekleyip ondan sonra ekranı yukarı doğru kaydırmalısınız. Ekranın üst kısmında karşınıza müzik simgesi çıkar. Bu simgeyi seçip arama kısmından arzu ettiğiniz şarkıyı bulup hikayenize ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Istediğiniz şarkıyı dinlediğiniz hikayeye ilave ederek hikayenizi yayınlayabilirsiniz.
Instagram’da Müzik Ekleme Hususi durumunu Niçin Kullanamıyorum?
Öykü kısmında karşınıza müzik simgesi çıkmıyorsa uygulama güncel değildir. Müzik hususi durumunu kullanamıyorsanız instagram uygulamasını güncellemelisiniz. Instagram müzik bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor uyarısını görüyorsanız eski sürümü kullanıyorsunuz anlamına gelir. Kaygı etmeyin yalnız sürümü güncelleyerek müzik ekleme uygulamasını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulamalar bölümünden instagram uygulamasını güncelleyerek müzik ekleme hususi durumunu yukarıda anlattığımız benzer biçimde kullanabilirsiniz. Instagram öykü müzik ekleme hususi durumunu hepimiz kullanabilir. Yalnız uygulamanın güncel olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

39 Milyon Şarkılık Kütüphaneden Ruh Halinize Uygun Şarkıyı Seçin
Artık Instagram’da ruh halinizi yansıtmak için istediğiniz şarkıyı görüntülerle beraber paylaşabilirsiniz. Instagram’ın 39 milyon şarkılık kütüphanesinden şarkı seçebilirsiniz. Müzik ekleme özelliği oldukça keyifli olanaklar sunar. Yalnız şarkı seçip eklemek değil bununla beraber şarkı sözlerini de paylaşmak mümkün olur. Instagram müzik etiketine tıkladığınızda sizin hikayeniz için müzik önerilerinde de bulunur. İsterseniz bu tavsiyeler arasından seçim yapabilirsiniz.
Yeni Şarkılar Keşfedin Kendi Kısa Filmlerinizi Oluşturun
Öykü örüntülerinize şarkı ilave ederek kendi kısa filmlerinizi oluşturabilirsiniz. Müzik ekleme özelliği bununla beraber “Göz At” simgesiyle müzik keşifleri yapma olanağı yaratır. Aklınıza gelen bir şarkıyı bulmak için ise “Müzik Ara” çubuğunu kullanabilirsiniz. Şarkıyı hikayenize ilave etmeden önce uyumlu olup olmadığını görmek için kontrol edebilirsiniz. Instagram hikayeye müzik ekleme hususi durumunu ne kadar iyi anlarsanız o denli değişik olanaktan yararlanabilirsiniz. Müzik süresini ya da şarkı sözleri paylaşımını ayarlayabilirsiniz.

Instagram Öykü Müzik Eklemede Süreyi Ayarlama

Müzik ekleme yaparken bazı özelleştirmeler yapabilirsiniz. Seçtiğiniz şarkının kaç saniyesini kullanmak istiyorsanız süreyi buna bakılırsa ayarlayabilirsiniz. Şarkının 5-15 saniyelik bir kısmını hikayenize ekleyebilirsiniz. Insta öykü müzik ekleme yaparken daha ustalaşmış olmak için bu tür özellikleri keşfedebilirsiniz. Şarkının hangi kısmını kaç saniye kullanacağınızı düzenleyebilirsiniz. Şarkı eklerken beyaz kutucuğu sağa sola kaydırarak bu ayarlamaları yapabilirsiniz. Ilk olarak müzik süresini sonrasında da şarkının hangi kısmını kullanacağınızı seçebilirsiniz. Öykü ile uyumlu müzik ayarı yapmak için bu özelleştirmelerden yararlanmalısınız.

Instagram Müzik Ekleme Hususi durumunun Farkı Nedir?

Instagram hikayelerine spotify benzer biçimde uygulamalardan müzik eklemek aslına bakarsak mümkündür. Müzik ekleme hususi durumunun en mühim farkı başka bir uygulamaya gerek kalmadan Instagram üstünden müzikli story paylaşma olanağı sunmasıdır. Lirik video havası oluşturan müzik ekleme hususi durumunun bir öteki farkı da şarkı sözlerini ekrana yazmasıdır. Instagram hikayede müzik paylaşma değişik uygulamalarla daha uzun zaman alırken instagramın kendi özelliği olarak başka hiçbir şeye gerek kalmadan müzik ekleme yapılabilir. Instagram’ın kendi müzik kütüphanesinden şarkı aramak, keşfetmek, seçmek mümkün olur. Şarkıların hangi kısmını kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Instagram kullananların duygularını oldukça daha iyi ve etkisi altına alan şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak müzik ekleme hususi durumunu geliştirmeye devam eder.

Instagram Müzik Ekleme Hususi durumunu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram müzik ekleme özelliği Türkiye’ye yeni kullanıma açılmıştır. ABD benzer biçimde değişik ülkelerde aslına bakarsanız kullanılan özellik büyük beğeni toplar. Toplumsal medya uygulamalarındaki yeniliklerin değişik ülkelerde değişik zamanlarda devreye girmesinin bazı sebepleri var. Toplumsal ve kültürel olarak uygulamanın yeniliklerinin iyi mi algılandığı oldukça mühim. Uygulamanın standardını düşürecek ya da yeni özelliğin uygulamanın aslolan amacını zedelemesi benzer biçimde durumlar yaşanmaması için önlemler alınabilir. Instagram öykü müzik hususi durumunu kullanırken kaliteli ve yararlı şekilde kullanmak için bazı şeylere dikkat edebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasının güncel sürümü kullanılmalı
  • Seçtiğiniz müzik ve öykü görüntüleri uyumlu olmalı
  • Oldukca sık aralıklarla müzikli öykü paylaşılmamalı
  • Müzikli öykü paylaşılmadan ilkin kontrol edilmeli
  • Şarkının süresi ve şarkının kesiti iyi ayarlanmalı
  • Müzik ekleme özelleştirme olanaklarından yararlanılmalı
  • Kaliteli ve etkisi altına alan olmak için detaylara dikkat edilmeli

Instagram Müzikte Olmayan Şarkılar Hikayeye Eklenebilir mi?

Instagram müzik ekleme özelliği ile ilgili en sıkıntılı durum şarkı kapasitesinin şimdilik kafi olmaması. Instagram müzik kütüphanesinde maalesef her şarkıyı bulmak mümkün değil. Instagram bunun üstünde emek vererek müzik kütüphanesini her geçen gün genişletir. Instagram müzikte olmayan şarkıları müzik etiketiyle ekleyemezsiniz. Instagram öykü müzik iyi mi paylaşılır kısmında anlattığımız benzer biçimde müzik etiketinde müzik araması yapabilirsiniz. Arama yapmış olup seçtiğiniz şarkıyı kullanabilirsiniz. Sadece şarkı kütüphanede yoksa kullanamazsınız. Hikayenize daha uygun şarkılar bulmanızı kolaylaştıran Instagram “Senin İçin” sekmesiyle hikayeye uygun şarkılar önerir.

Modunuza ve hikayenize uygun şarkıyı seçerken aklınıza gelen bir şarkı yoksa ınstagram keşfet hususi durumunu kullanabilirsiniz. Yeni şarkılar keşfederek uygun gördüğünüz müziği hikayede kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Hikayedeki görüntülerle müziğin uyumlu olması için tecrübe etme yapabilirsiniz. Mesela; yağmurlu bir günde klasik müzik eşliğinde lirik hikayeler oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12713384

iOS 14 kullanım oranı şaşırttı

Next Post
12713246

Exynos 1080 SoC ile gelen dünyanın ilk akıllı telefonu Vivo’dan

Related Posts