iPhone Hesap Makinesi bilimsel moduna nasıl geçilir?

iPhone Hesap Makinesi bilimsel moduna nasıl geçilir?

iPhone’unuzdaki en mühim uygulamalardan biri iOS Hesap Makinesi uygulamasıdır. Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme dahil olmak suretiyle tüm temel matematik işlerini kolayca yapabilir. Sadece her insanın bilmediği bir halde iPhone Hesap Makinesi bilimsel modu ile de etkinlik gösteriyor.

Twitter kullanıcısı @jr_carpenter tarafınca meydana getirilen açıklamaya iPhone’daki hesap makinesi uygulaması, yerleşik bir bilimsel hesap makinesi özelliğine haiz. 2008 yılından beri mevcud bu özelliği her insanın bilmemesi oldukca organik. Şundan dolayı bu mod telefonu yatay çevirmek ile açılıyor.

iOS’teki Hesap Makinesi uygulamasında bilimsel modu kullanmak için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, aleti yatay moda döndürmek ve genişletilmiş seçeneklere erişim sağlamaktır. Evet hepsi bu kadar.

İPHONE BİLİMSEL HESAP MAKİNESİ 2008’DEN BERİ VAR

Bu özellik, iOS 2.0’ın piyasaya sürüldüğü 2008’den beri iPhone’larda içeriyor. Sadece döndürme kilidini daima etkin tutma alışkanlığı göz önüne alındığında, bu özelliği bir çok şahıs fark edemedi.

Hesap Makinesi uygulamasında bilimsel mod etkinleştirildiğinde, karekökler, küp kökleri, logaritmalar, sinüs ve kosinüs fonksiyonları dahil olmak suretiyle daha karmaşık matematik sorunlarını çözebilirsiniz.

Apple iPhone SE 3'ü üretime hazırlıyor! Fiyatı ne kadar olacak?

Bu özelliği bir çoğunuz biliyor olabilirsiniz. Sadece bilmeyenleriniz var ise bu telefonu yan çevirerek bilimsel modu kullanmaya başlayabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1609223323 Yilbasi Gecesi Sosyal Medya Kullanimina Dikkat.jpg

Yılbaşı gecesi toplumsal medya kullanımına dikkat!

Next Post
1609225196 Vivo Bu Yil Donanima Onem Verecek.jpg

Vivo, bu yıl donanıma önem verecek

Related Posts