iPhone’a dört tekerli kardeş: Apple Project Titan projesi ile otomobil geliştiriyor!

Avatar of admin@teknodate.com
12506057 700x400.jpg
12506057 700×400.jpg

Apple Car olarak da adlandırılan Apple markalı bir otomobil birkaç senedir gündemde. Apple’ın iPhone, iPad, Apple Watch yada MacBook üretmenin yanında günümüz teknolojisine uygun bir otomobil üreteceği hepimiz tarafınca dillendiriliyor. Fakat Apple bugüne dek, tıpkı merakla beklenen akıllı gözlük Apple Glass’ta olduğu benzer biçimde Apple Car hakkında en küçük bir ipucu dahi vermedi. Apple’a yakın kaynaklar ise bu mevzuda beklenmedik bir atılım gerçekleştirdiler.

KAYNAKLAR: APPLE OTOMOBİL ÜRETECEK

Reuters’ın haberine gore, Apple’a yakın kaynaklar Project Titan olarak isimlendirilen çalışmada Apple’ın otomobil geliştirdiğini doğruluyor. Kaynaklara gore Apple, sürücüsüz otomobil teknolojisi üstünde çalışıyor ve 2024’te kendi geliştirdiği pil teknolojisini içerebilecek bir binek vasıta üretmeyi hedefliyor. Apple’ın pil teknolojisinin maliyeti “köktencilik bir halde” düşürebileceği ve aracın menzilini artırabileceği söyleniyor.

Apple Car

BEKLENTİ ÜRETİM ORTAĞI MODELİ

Haberdeki kaynaklar, firmanın otomobil üretmek için bir üretim ortağıyla anlaşmasını beklediklerini söylüyor. Doğrusu otomobil Apple tarafınca değil, başka bir üretici markanın altında üretilebilir. Fakat bunun için de daha süre var benzer biçimde görünüyor. Üstelik koronavirüs salgını yüzünden üretim sorunlarının yaşandığı günümüzde ertelemeler söz mevzusu olabilir. Aslına bakarsanız kaynaklar da buna fazlasıyla odaklanıyor.

PROJECT TİTAN SALGINDAN ETKİLENEBİLİR

Apple Project Titan çalışmalarının 2024 senesinde bitirilmesi beklense de salgınla ilgili gecikmelerin üretime başlamayı 2025’e yada sonrasına itebileceği mevzusunda uyarı yapılıyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo ise Apple markalı otomobilin 2023-2025 yıllarında üretilebileceğini iddia ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER At yarışına gelen kadın olay yarattı' Jokey önünden geçerken... At yarışına gelen hanım vaka yarattı’ Jokey önünden geçerken…
iPhone 13 ile gerçeğe dönüşebilir!iPhone 13 ile gerçeğe dönüşebilir!
Engelli memur alımları başlıyor!Engelli işyar alımları başlıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12740276 700x400.jpg

AirDrop ne işe yarar? Dosya gönderimi AirDrop ile nasıl yapılır?

Next Post
12740783 700x400.jpg

Tinkercad nedir? Tinkercad’ın kullanımı nasıldır?

Related Posts