Kişisel Verileri Koruma Kurulu’ndan WhatsApp açıklaması!

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulamasının mecburi güncelleme kararını yarınki görüşmede gündeme alma sonucu verdi.

Kişisel Verileri Koruma Kurumunun web sitesinde yer edinen açıklamada, “Devletimizde son günlerde basına da yansıyan çeşitli haberlerden; Whatsapp Inc tarafınca WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyen kullananların kişisel verilerinin işlenmesine ve yurt haricinde bulunan tedarikçi, iş ortakları, hizmet sağlayıcıları ve öteki üçüncü taraflara aktarılmasına rıza verilmesini içerecek şekilde kullanım şartlarının güncellendiği, bu kapsamda rıza vermeyen kullananların bu uygulamayı kullanamayacağı ve hesaplarının silineceğine dair kullanıcılara bilgilendirme iletildiği anlaşılmaktadır. Bu kapsamda, Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 15’inci maddesi uyarınca Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun 12.01.2021 tarihindeki toplantısında mevzu, kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri ile Kanunun açık rıza, veri işleme şartları, yurtdışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden değerlendirilecek olup, gelişmeler hususunda kamuoyu ek olarak bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Aleyna Tilki'nin kelepçeli pozu sosyal medyayı salladı Aleyna Tilki’nin kelepçeli pozu toplumsal medyayı salladı
Beklenen haberi en yetkili isim verdi!Beklenen haberi en yetkili isim verdi!
Instagram takipçi hilesi güvenilir mi?Instagram takipçi hilesi güvenilir mi?

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Whatsapp Gizlilik Sozlesmesi Detaylari 2021 Whatsapp Sozlesmesinin Iptali Var Mi.jpg

WhatsApp gizlilik sözleşmesi detayları 2021… WhatsApp sözleşmesinin iptali var mı? WhatsApp sözleşmesi kabul edilmezse ne olur?

Next Post
Whatsappin Karari Sonrasi Yildizlari Parladi Iste Telegram Ve Signal Karsilastirmasi.jpg

WhatsApp’ın kararı sonrası yıldızları parladı: İşte Telegram ve Signal karşılaştırması!

Related Posts