Komplo teorisyenleri WhatsApp üzerinden tekrar sahnede

Avatar of admin@teknodate.com
Komplo Teorisyenleri Whatsapp Uzerinden Tekrar Sahnede.jpg
Komplo Teorisyenleri Whatsapp Uzerinden Tekrar Sahnede.jpg

WhatsApp üzerinden büyük bir kaos teorisi devreye girdi. Kaos teorisine bakılırsa, iletişimi elde eden toplumsal medya platformları yepyeni bir dünya yaratmak istiyor. Bu dünya, hükümetler ve toplumsal medya şirketlerinin anlaşması üstüne kurulu olacak. Ülke hükümetlerinin büyük bir data kaydı oluşturma imkanı olacak. Söz mevzusu iddiaları bu şekilde özetlemek mümkün.

Bu tür mevzulara haiz iddialar devamlı olarak ortaya çıkıyor ve garip bir halde büyük rağbet görüyor. Çoğu zaman komplo teorilerinin geniş bir okuyucu kitlesi bulunduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı bu tür teorileri ortaya atmak fazlaca kolay.

TÜM KONUŞMALAR DEPOLANACAK İDDİASI

Ortaya atılan kaos teorisine bakılırsa bazı garip başlıklar da ön plana çıkıyor. Sözgelişi WhatsApp, Twitter, Facebook ve öteki toplumsal medya şirketleri bizlere ilişkin tüm konuşmaları kayıt altına alacak. Oluşan kayıtlar ise sunucularda depolanacak ve bunlar gereksinim halinde kullanılabilecek.

Komplo teorisyenleri daha da ileri giderek, “Brezilya’da Yargıtay denetlemeye izin verdi” benzer biçimde mesnetsiz başlıklar attı ve böylece inandırıcılık derecesini arttırma gayretine düştü. Dostlar, aile ve öteki tüm çevreniz onlara bakılırsa çekince altında. Her insana gönderilen bu tür ileti içerikli iletiler daha şimdiden mühim bir takipçi kitlesi buldu bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Bilgisayar Satislari Buyume Yakaladi Teknoloji Haberleri.jpg

Bilgisayar satışları büyüme yakaladı – Teknoloji Haberleri

Next Post
Facebook Trump Icin Yeni Kurallar Getirebilir.jpg

Facebook Trump için yeni kurallar getirebilir

Related Posts