Konum nasıl atılır? Whatsapp’ta (iPhone, samsung, Android) canlı konu atmanın yolu

Avatar of admin@teknodate.com
Konum nasil atilir Whatsappta iPhone samsung Android canli konu atmanin

Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bilhassa iletişim ve ulaşım benzer biçimde alanlarda geliştirilmiş akıllı telefon uygulamaları, toplumsal hayatımızın oldukca mühim bir parçasını oluşturuyor. Bu uygulamalar içinde en sevilen ve en popüler olan uygulama ise Whatsapp. 5 milyardan fazla kullanıcıya haiz Whatsapp, kullananların konumlarını paylaşmasını oldukça kolay bir hale getirdi. Siz de akıllı telefonundan konumunuzu paylaşmak ve başkasının paylaşmış olduğu konuma nasıl gidebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız telefondan konum nasıl atılır, Whatsapp’tan konum nasıl gönderilir benzer biçimde dört gözle beklenen soruların cevabına bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Konum Nasıl Atılır, Whatsapp’tan Adres Nasıl Gönderilir?

 • Whatsapp’tan konum atabilmek için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey konum ayarlarınızın açık olmasıdır. Eğer konum ayarlarınız kapalıysa uygulama konum iletmeyi istediğiniz süre sizden konum bilgisini kullanmak için izin alır. Onayladıktan sonrasında konum paylaşabilirsiniz.
 • Ondan sonra konum göndermek istediğiniz kişiyle Whatsapp’tan söyleşi açın.
 • Söyleşi ekranının alt kısmında bir “Ataş” simgesi görmüş olacaksınız. O “ataş” simgesine tıklayın.
 • Ataş simgesine tıkladığınız süre karşınıza belge, galeri benzer biçimde seçenekler çıkar. Bu seçenekler içinde bulunan “Konum” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda bulunan “Şu anki konumu gönder” seçeneğine tıklayın.

Whatsapp Hareketli Konum Nasıl Atılır?

 • Whatsapp üstünden canlı konumunuzu da paylaşabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz şahıs ile belli bir saate kadar hareketli konumuzu paylaşabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey konum ve GPS ayarlarınızı açmaktır.
 • Ondan sonra mevcut konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle Whatsapp üstünden söyleşi açın.
 • Söyleşi ekranının alt kısmındaki “Ataş” simgesine tıklayın.
 • “Ataş” simgesi istediğiniz belgeyi ve bilgiyi karşı taraf ile paylaşmanızı sağlar. “Ataş” simgesine tıkladığınızda karşınıza çıkacak seçeneklerden konum seçeneğine tıklayın.
 • Konum seçeneğine tıkladığınız süre karşınıza “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneği gelir. O seçeneğe tıklayın.
 • Paylaşmak istediğiniz süreyi seçtikten sonrasında hareketli konumunuzu başarıya ulaşmış bir halde paylaşabilirsiniz.

Samsung Telefonda Konum Nasıl Atılır?

Samsung benzer biçimde Android işletim sistemine haiz bir telefon kullanıyorsanız. İstediğiniz şahıs ile SMS sohbeti üstünden konum paylaşabilirsiniz. Konum göndermek istediğiniz kişiyi mesajlar bölümünde açarak bildiri kutusunun tarafındaki “Ataş” yada “Artı” simgesine tıklayarak konum paylaşabilirsiniz. Sadece bu özellik telefonun modeline nazaran değişim izah edebilir. Eğer Whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklü ise yukarıdaki adımları izleyerek kolayca konum paylaşabilirsiniz.

Samsung Telefondan Canlı Konum Nasıl Atılır?

SMS söyleşi yöntemiyle anlık konum paylaşımı yapabilirsiniz. Sadece canlı konum paylaşımı sıkıntılı olabilir. Bu sebeple birisiyle mevcut konumunuzu paylaşmak istiyorsanız, Whatsapp uygulamasını kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Whatsapp’tan hareketli konum paylaşabilmek için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da Konum Nasıl Atılır?

Eğer iOS işletim sistemine haiz bir telefon kullanıyorsanız konum atabilmek için söyleşi ekranında yer edinen metin kutusunun tarafındaki ok işaretine tıklamanız gerekir. Ok işaretine tıkladıktan sonrasında “Konum Paylaş” seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza çıkan haritada çevrenizdeki yerlerin isimlerini görebilir ve kendi konumunuzu paylaşabilirsiniz.

iPhone’da Mevcut Konum Nasıl Atılır?

iOS işletim sistemine haiz cihazınızdan SMS yöntemiyle konum paylaşabilirsiniz sadece mevcut canlı konum paylaşmanız web bağlantısı gerektirir ve paylaşım yaptığınız kişinin işletim sistemi sizinkiyle aynı değilse zor olabilir. Bu sebeple Whatsapp uygulamasını mevcut konum atmak için kullanabilirsiniz.

Face’de Konum Nasıl Atılır?

Facebook’tan konum paylaşmak istiyorsanız ilk olarak uygulamaya giriş yapmalısınız. Arkasından izinler sekmesinin altındaki konum seçeneğine tıklayın. Böylece konum servisini etken hale getirir ve kolaylıkla konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Ek olarak Facebook mesajlaşma sistemi olan Messenger ile de konum paylaşabilirsiniz. Konum atmak istediğiniz kişiyle bir söyleşi penceresi açın. Söyleşi penceresi altındaki metin kutusunun yanında bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Bu simgeye tıkladığınızda birçok seçenekle karşılaşacaksınız. Bu seçenekler arasından konum işaretine tıklayarak konum paylaşabilirsiniz.

Haritadan Konum Nasıl Atılır?

Google Maps ile adres konum nasıl atılır dört gözle beklenen öteki bir konu. Haritalar uygulamasıyla konum paylaşmak istiyorsanız en önce GPS’inizi açmanız gerekir. Ondan sonra haritalar uygulamasına giriş yapın. Haritadaki mavi nokta bulunduğunuz konumu gösterir. O mavi noktaya tıklayıp bulunduğunuz konumun adresini paylaşabilirsiniz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Minecraft nasıl indirilir? Modları ile birlikte Minecraft indirmenin yoluMinecraft nasıl indirilir? Modları ile beraber Minecraft indirmenin yolu
Vakıa suresinin anlamı ve okunuşuVakıa suresinin anlamı ve okunuşu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Samsung Galaxy M02s resmiyet kazandi Iste ozellikleri ve fiyati

Samsung Galaxy M02s resmiyet kazandı! İşte özellikleri ve fiyatı

Next Post
1609932351 Rapor iPhone 12 mininin satislari da mini oldu

Rapor: iPhone 12 mini’nin satışları da ‘mini’ oldu!

Related Posts