Linkedin hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Öteki toplumsal medya mecralarının aksine Linkedin, iş yaşamı ile ilgili birçok bilginin paylaşılmış olduğu ustalaşmış bir ağdır. Çalışan insanların iş mevzusunda birbirleriyle kolayca kontakt kurmalarını ve data akışını kolaylaştıran bir ağ olarak bilinse de Linkedin’in devletimizde geldiği son durum amacını değiştiriyor. İlgi alanımızın haricinde olan mevzular ana sayfa akışında zorla öne çıkarılarak gerek duyulmayan paylaşımlara yol açıyor. Bu toplumsal medya platformundaki gelinen son noktada ise birçok kullanıcı Linkedin hesabını kapatmanın yollarını arıyor. Sizler de Linkedin hesabınızı silmeye karar verdiyseniz bu işlemi mobil üstünden yada bilgisayar üstünden kolaylıkla kapatabilirsiniz. Linkedin hesabını kalıcı olarak silmeniz için tüm bilgileri sizler için hazırladık…

Linkedin Hesabını Silmeden Ilkin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Linkedin hesabınızı kalıcı olarak silmeden ilkin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı durumlar mevcut.

 • Linkedin hesabını tamamen kapattığınız taktirde hesabınızla ilgili olan tüm iletileri, verileri, vermiş olduğunuz onayları ve durum güncellemelerini de kaybedersiniz. Bu yüzden, Linkedin hesabınızı tamamen kapatmadan ilkin kesinlikle yedekleme işlemini yapmalısınız. Aksi taktirde mühim mesajlarınızı da yitirmiş olmuş olursunuz.
 • Eğer Linkedin’in premium hususi durumunu kullanıyorsanız, düzgüsel Linkedin hesabı kadar kolay kapatamayabilirsiniz. Bu durumda da hesap kapatma işlemi talebinizi e-mail yöntemiyle Linkedin yetkililerine bildirmeniz gerekir.

Mobil Uygulama Üstünden Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

 • Mobil üstünden Linkedin uygulamasını açın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında sol üstte yer edinen profil fotoğrafınızın üstüne tıklayın.
 • Sonrasında ekranın sol üstünde bulunan profil fotoğrafınızın tarafındaki “Profili Görüntüle” seçeneğine tıklayın.

Görsel 2

 • Bu adımdan sonrasında oluşturulan ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” işaretine basın.
 • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonrasında ise “Hesap”, “Gizlilik”, “Reklamlar” ve “İletişim” olmak suretiyle karşınıza çıkacak dört değişik bölüm mevcut. Bu sayfada karşınıza ilk olarak “Hesap Tercihleri” kısmı çıkacak. Bu bölüme tıklayın.

Görsel 3

 • Hesap tercihleri butonuna tıkladıktan sonrasında sayfayı direkt olarak aşağıya kaydırdığınızda “Hesabı Kapat” seçeneğini görebilirsiniz.

Görsel 4

 • “Hesabı Kapat” seçeneğini seçtikten sonrasında “Devam Et” butonuna basarak Linkedin hesap silme işleminizi sürdürün.

Görsel 5

 • Karşınıza hesabı kapatma nedeninizi soran bir bölüm çıkacak. Linkedin hesabını kapatma nedeninizi işaretleyin ve “İleri” butonuna tıklayın.

Görsel 6

 • Son olarak ise Linkedin hesap şifrenizi girin ve “Bitti” seçeneğine tıklayın.
  Mobil uygulama üstünden Linkedin hesap silme işlemini bu adımları takip ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar Üstünden Linkedin.com Bağlantısını Kullanarak Nasıl Hesap Silinir?

Bilgisayar üstünden de mobil uygulama yöntemi kadar kolayca hesap silme işlemini uygulayabilirsiniz. Linkedin tamamen hesap silme işlemini uygulamak için aşağıda bulanan adımları takip etmeniz kafi olacaktır.

 • Bilgisayarınızda kullandığınız herhangi bir tarayıcı üstünden Linkedin.com sitesine giderek, hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle beraber giriş yapın.

Görsel 7

 • Linkedin resmi sitesi üstünden hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında ana sayfanın sağ üstünde bulunan “Ben” seçeneğini seçin.

Görsel 8

 • Sonrasında karşınıza çıkan “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • Bu adımdan sonrasında ilk olarak sol üstte bulunan “Hesap Tercihleri” seçeneğine, peşinden sol tarafta oluşturulan listeden “Hesap Yönetimi” butonuna ve son olarak da oluşturulan pencerede “Linkedin Hesabınızı Kapatma” seçeneklerine basın.

Görsel 9

 • Bu işlemi uyguladıktan sonrasında karşınıza Linkedin hesabınızı niçin kapatmak istediğinizi soran bir ekran açılacak. Bu aşamada Linkedin hesabınızı silme nedeninizi izahat olarak girin ve peşinden “İleri” butonuna tıklayın.

Görsel 10

 • Sonrasında Linkedin hesap şifrenizi girin ve “Hesabı Kapat” seçeneğini seçin.
  Tüm bu işlemleri sırasıyla dikkatli bir halde takip ederek Linkedin.com hesap silme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Linkedin Hesabını Kalıcı Olarak Sildikten Sonrasında İşlem Geri Alınabilir Mi?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlarla Linkedin hesabınızı tamamen silme işlemini yaptıktan sonrasında bu işlemi geri alamazsınız. Birçok toplumsal medya uygulamasında hesap silme işlemi geri alınabilirken, Linkedin bu işlemde hesabı dondurmadan kalıcı olarak siler.

Dondurma işlemi yaparak değişik toplumsal medya mecralarında hesap yine kullanıma açılabilir. Sadece, Linkedin bu özelliğe haiz olmayan bir toplumsal medya ağıdır. Linkedin hesabınızda bir kere kalıcı olarak silme işlemini yaptıysanız, tekrardan kullanmak istediğinizde yeni ve değişik bir hesap açmanız gerekir.

Linkedin Hesabınızı Kalıcı Olarak Sildikten Sonrasında Ne Olur?

Linkedin tamamen hesap silme işleminden sonrasında aşağıda sıralamış olduğumuz bazı durumlar gerçekleştirilmez.

 • Hesabınızda daha öncesinden kaydetmiş olduğunuz hiçbir veriye yada bağlantıya ulaşmanız mümkün olmaz.
 • Silinen verilerinizi kısa bir süre için görüntülemeniz mümkün. Google, Yahoo ve Bing benzer biçimde arama motorlarında, arama motorlarını güncelleme ve arama benzer biçimde yöntemler bulunur. Bu yöntemler yardımıyla ise bilgileriniz kısa bir süre için geçici olarak görüntülenebilir. Doğrusu, hesabınızı silseniz de profiliniz direkt olarak arama motorlarından silinmez ve görüntülenebilir. Linkedin’in arama motorlarında bulunan bu verilere erişme özelliği ve erişimi olmadığı için verilerinizi de tamamen kaldırmada destek olmaz.
 • Linkedin’de profilinizde daha öncesinden toplamış olduğunuz önerileri kaybeder ve erişemezsiniz.
 • Eğer Linkedin’de birden fazla hesap kurduysanız, o hesapta bulunan tüm mühim ve kıymetli verileri kaybedersiniz.
 • Linkedin bireysel hesaplarınızı birleştirme fırsatı sunan bir toplumsal ağdır. Bu nedenden dolayı birleştirme işlemini yaptıktan sonrasında Linkedin hesabınızı sildiyseniz, tüm hesaplarınızda kaydedilmiş verilere ve iletilere yine ulaşamazsınız.

Linkedin Hangi Amaçla Kullanılır? Öteki Toplumsal Medya Araçlarından Farkı Nedir?

Ilk olarak Linkedin iş dünyasında kullanılan dünyanın en mühim ustalaşmış toplumsal medya ağıdır. Linkedin uygulamasının temel amacı; iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin iş ilanlarını kolayca görüntülemeleri ve başvurabilmeleridir. Kişiler, Linkedin’deki profillerinde öz geçmişlerini ve kabiliyetlerini açıkça listeleyebilir. Linkedin üstünden işe alınacak olan personelin hesapları ve sayfaları incelenerek fazlaca daha kolay işe alım süreci gerçekleştirilir.

Linkedin uygulaması yaptığınız sunum, dosya ve daha birçok dokümanın paylaşılmasını yada web sitelerinin kolay bir halde reklamının yapılmasını sağlar. Kariyer basamaklarının özetlendiği Linkedin’i işinizi yükseltmek, geliştirmek, yeni atılımlar gerçekleştirmek yada iş mevzusundaki gelişimleri izlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Vivo X60 Pro Plus ilgi göreceğe benziyorVivo X60 Pro Plus ilgi göreceğe benziyor
İnsomnia nedir? Uyuyamama sendromu hakkında her şeyİnsomnia nedir? Uyuyamama sendromu hakkında her şey

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Vivo X60 Pro Plus ilgi göreceğe benziyor

Next Post

Bitcoin sert düşüş ile gündemde

Related Posts