Linux’ta Cyberpunk 2077 Oynadılar!

Avatar of mrcatak@tekno.bursalisozluk.com
Cyberpunk 2077 - 2019 Elektronik Eğlence Fuarı

Cyberpunk 2077 oyunu uzunca bir süredir merakla bekleniyor. Oyun geride bıraktığımız günlerde fotoğrafı olarak yayınlanınca bu meraklı bekleyiş en sonunda sona erdi. Oyun gerçekten çok nitelikli bir görselliğe sahip, fakat özellikle optimizasyon ve oyun içi hatalar can sıkıcı düzeydeydi. Henüz bunlar düzelmemişken bazı kullanıcılar Cyberpunk 2077 oyununu çeşitli Linux dağıtımlarında oynamaya çalıştı!

Oyundaki Hatalar İyice Arttı!

Cyberpunk 2077

Bildiğiniz gibi uzunca bir süredir Windows uygulamalarını Linux dağıtımlarında çalıştırmaya yarayan çeşitli emülatör yazılımlar bulunuyor. Kimisi gerçekten çok iyi çalışıyor, gerekli görülen Windows uygulamaları rahatlıkla Linux dağıtımları üstünde çalıştırılabiliyor. Bu yazılımlardan biri ise Proton, geride bıraktığımız günlerde Valve’ın Proton uyumluluğu için yayınını yaptığı bir güncellemeyle beraber Cyberpunk 2077 oyununun Linux dağıtımları üstünde oynanabildiği fark edildi.

cyberpunk 2077 linux calistirdilar

Bunun için AMD ekran kartları öneriliyor, fakat çoğu kullanıcı Nvidia markalı ekran kartlarıyla bu oyunu Linux üstünde oynayabildiğini belirtiyor. Fakat işler tahmin ettiğiniz gibi olmuyor tabii, oyun Windows ortamında bile çok fazla soruna sahibi olduğu için emule edildiği durumda bu problemlerin iyice arttığı söyleniyor, düşük FPS, dokularda ve seslerde büyük kayıplar olduğu söyleniyor. Tabii böyle bir şeyin yapılması bile güzel, bu özellik ileride geliştirilebilirse belki çok daha stabil bir oyun bilgi birikimi yaşatabilir!

Kaynak: https://videocardz.com/newz/cyberpunk-2077-is-playable-on-linux-but-still-needs-work

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Xiaomi mi 11 1

Dev kamerası ile Xiaomi Mi 11 canlı canlı görüldü!

Next Post
maxresdefault 1

Epic Games, 17 Aralık’tan itibaren 15 gün boyunca hergün bir yeni oyun hediye edecek

Related Posts