Microsoft hesabı silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Avatar of admin@teknodate.com
1610003501 Microsoft hesabi silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Eskiden, Hotmail, Outlook ve Windows Live hesapları e-posta hesabı olarak kullanılırdı. Sadece günümüzde yalnızca bir Microsoft hesabı ile hem e-posta kullanımına devam etmek hem de pek oldukça uygulamayı tek bir hesap ile kullanmak mümkün. Microsoft hesabı yardımıyla kullanıcılar, Outlook.com benzer biçimde web sitelerinde ve birçok değişik uygulamada oturum açarak hizmetlere erişim sağlayabilirler. Microsoft hesabı; kullanıcılarına Outlook, Skype, Office, OneDrive ve daha pek oldukça uygulamayı tek bir yerden yönetme imkanı sağlar. Günümüz teknoloji çağlarında, internete erişim elde eden hepimiz için Microsoft hesabı olmazsa olmaz bir hizmettir. Sadece gene de bazı kullanıcılar değişik nedenle Microsoft hesabı kapatmanın nasıl yapıldığını merak ediyor. Peki, Microsoft hesabı nasıl kapatılır? İşte tüm detaylarıyla Microsoft hesabı silme işlemi…

Microsoft Hesabı Kapatmadan Ilkin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar tek bir Microsoft hesabı ile birçok uygulamayı yönetebildikleri için Microsoft hesabı kalıcı olarak silmeden ilkin dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı durumlar söz mevzusudur. İşte, Microsoft hesabı kapatmadan ilkin dikkat edilmesi gerekenler:

 • Microsoft hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirdikten sonrasında hiçbir Microsoft ürününde yada hizmetinde oturum açamazsınız.
 • Hesap silme işlemini gerçekleştirmeden ilkin, eğer Microsoft hesabınızda bakiye var ise bunu harcamanız daha mantıklı bir işlem olacaktır. Aksi halde hesabınızla beraber mevcut bakiyeniz de silinir. Microsoft hesabınızda bulunan bakiyeyi Microsoft Store’dan dijital bir içerik satın alarak harcayabilirsiniz.
 • Outlook, OneDrive yada Microsoft 365 uygulamalarında aboneliğiniz var ise Microsoft hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonrasında bu hizmetlerden faydalanamazsınız.
 • Microsoft hesabını sildikten sonrasında, Microsoft hizmetlerinde sakladığınız fotoğraf, video, e-posta ve belgelere erişmeniz mümkün olmaz. Bu yüzden, Microsoft hesabını kalıcı olarak kapatmadan ilkin fotoğraf, video ve yitirmek istemediğiniz her türlü belgeyi değişik bir cihaza aktarmalısınız.
 • Microsoft hesabınızı artık kullanmadığınızı otomatik bir bildiri ile kişilerinize duyurabilirsiniz. “Hesap yönetme” bölümünden “Otomatik dinlence yanıtları gönderme” seçeneği ile bu işlemi yapabilirsiniz. Sadece hesap silme işleminden 60 gün sonrasında bu informasyon mesajları da iptal edilir.
 • Microsoft’un bir özelliği de; ebeveynlerinin hesaplarına bağlı olarak küçüklere da Microsoft hesabı açılabilmesidir. Anne babalar kendi Microsoft hesaplarını silseler de, evlatlarının hesabı silinmez.
 • Windows sürümüne haiz birçok telefon ve bilgisayarda uygulamalara erişebilmek için bir Microsoft hesabına gerekseme duyarız. Kalıcı Microsoft hesap silme işleminin arkasından, bu cihazlardaki uygulamalara erişim sağlanamaz. Bu nedenden dolayı, Microsoft hesap silme işlemini gerçekleştirmeden ilkin uygulamalarda oturum açabilmek için cihazınızı değişik bir Microsoft hesabı ile yapılandırmalısınız.

Kalıcı Olarak Microsoft Hesabı Nasıl Silinir?

Microsoft hesap silme işlemi karmaşık ve zor bir işlem benzer biçimde gözükebilir. Sadece açıkladığımız adımlar sırasıyla dikkatli bir halde takip edildiğinde kolay ve süratli bir işleme dönüşecektir. Microsoft hesabı nasıl kaldırılır? Microsoft talebe hesabı silme işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı…

 • Ilk olarak, hesap silme işlemini gerçekleştirmeden Microsoft hesaplarında depoladığınız tüm görsel ve belgeleri kopyalamalısınız. Bu işlemin arkasından hesap silme işlemine başlayabilirsiniz. Microsoft hesap silme işlemini bilgisayar yada cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Bilgisayar yada cep telefonunuzda kullandığınız herhangi bir tarayıcıdan Microsoft’un internet sayfasına giriş yapın.
 • Süratli bir halde Microsoft hesabını silmek için TIKLAYINIZ!
 • Microsoft hesabını kalıcı olarak silmek için; bağlantıya tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfada kullanıcı bilgilerinizi girin ve “Next (İleri)” butonuna tıklayarak oturum açın.

Görsel 2

l Hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında Microsoft hesabınızı kapatmak isteyip istemediğinizi teyit eden bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada uygulama, Microsoft hesabınızı kapattığınızda neler olacağını anlatır. Eğer, Microsoft hesabınızı kapatmaktan eminseniz sayfanın sol altında bulunan “Next (İleri)” seçeneğine tıklayın.

Görsel 3

 • Hemen sonra oluşturulan ekranda, hesap silme işleminizde onay vermeniz ihtiyaç duyulan maddeler bulunur. Bu adımda hesap silme işlemini kalıcı olarak yapabilmek için listedeki tüm şartları kabul etmeniz gerekir. Şartları işaretledikten sonrasında alt bölümde hesabınızı kapatma nedeninizi soran kutuda, kendinize uygun olan bir sebebi seçin ve “Mark account for closure (Hesabı Kapat)” butonuna basın.

Görsel 4

 • Son adımda ise; karşınıza Microsoft hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonrasında işlemin ne süre gerçekleşeceğini gösteren bir tarih çıkar. Bu aşamada, sayfanın sol altında yer edinen “Done (Bitti)” butonuna tıklayarak Microsoft kalıcı hesap silme işlemini tamamlayın.

Görsel 5

Belirttiğimiz bu adımları dikkatli bir halde sırasıyla uyguladığınızda Microsoft hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz.

Microsoft Talebe Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft uygulamasının kullanıcıları için geliştirdiği öteki bir özellik de “İş yada Okul” hesabı açmaktır. Bilhassa öğrenciler Microsoft’un Office 365 uygulaması üstünden bir okul hesabı açabilirler. Okul hesapları ile oluşturulan Microsoft hesaplarına, öğrencinin haricinde okulun informasyon işlem kısmı de erişim sağlayabilir. Bu yüzden Microsoft hesabını kapatmakta problem yaşayan öğrenciler, Microsoft’un kurumsal destek ekibiyle iletişime geçerek problemi çözümleyebilirler.

Microsoft Hesabını Kalıcı Olarak Sildikten Sonrasında İşlemi Geri Almak Mümkün Mü?

Microsoft hesap silme işleminin son adımında karşınıza bir tarih çıkacaktır. Verilen bu tarih, Microsoft hesap silme işleminin yapıldığı andan 60 gün sonrasına işaret eder. Eğer verilen bu süre içinde Microsoft hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı denerseniz hesabınız tekrardan aktifleşir ve silme işlemi iptal edilir. Hesabınız aktifleştikten sonrasında, hesabınızın kalıcı olarak silinmesini isterseniz, yukarıda aktarmış olduğumuz adımları yeniden uygulamanız gerekecektir.

Microsoft uygulamasının size tanımış olduğu bu 60 gün içinde hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapmazsanız, Microsoft hesabınız bu süre sonunda tamamen kapatılacaktır. Daha sonraki süreçte bir Microsoft hesabına gerekseme duyarsanız, yeni bir Microsoft hesabı açarak kullanıma devam edebilirsiniz.

Yine altını çizmeliyiz ki; Microsoft hesabı, bir oldukça cihazda senkronize edilerek uygulamalarda oturum açma imkanı sağlar. Kalıcı Microsoft hesabı silme işlemi, verdiğimiz adımlarla kolaylıkla gerçekleştirilse de, sonrasında problem yaşamamak adına işlemi gerçekleştirmeden ilkin belgelerinizi yedeklemeli ve değişik bir Microsoft hesabını kullandığınız cihazlara tanımlamalısınız. Aksi halde, Microsoft uygulamalarında depoladığınız hiçbir belgeye ulaşamazsınız.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Saniyelerle kurtuldu! Saniyelerle kurtuldu!
Huawei Çinli üreticilere HarmonyOS için çağrıda bulunduHuawei Çinli üreticilere HarmonyOS için çağrıda bulunmuş oldu
AST nedir? AST neden yükselir ve neden düşer?AST nedir? AST niçin yükselir ve niçin düşer?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Qualcomm Snapdragon 480i tanitti Teknoloji Haberleri

Qualcomm Snapdragon 480’i tanıttı – Teknoloji Haberleri

Next Post
Huawei Cinli ureticilere HarmonyOS icin cagrida bulundu

Huawei Çinli üreticilere HarmonyOS için çağrıda bulundu

Related Posts