OnePlus 8T Concept bu özelliği ile fark yaratacak

Avatar of admin@teknodate.com
12747830 700x400.jpg
12747830 700×400.jpg

OnePlus, firmanın CES 2021’den önceki ikinci konsept telefonu olan OnePlus 8T Concept modelini duyurdu. İlki, bu senenin başlarında CES 2020’de tanıtılan renk değiştiren cam teknolojisine (elektrokromik cam teknolojisi) haiz OnePlus Concept One’dı. Yeni konsept bununla birlikte elektrokromik sırt kullanıyor ve ek olarak Elektronik Renk, Araç-gereç ve Kaplama (ECMF) ile mmWave’i birleştiriyor.

İŞTE ONEPLUS 8T CONCEPT’İN ÖZELLİKLERİ

Elektronik Renk, Araç-gereç ve Kaplama (ECMF), bir cihazın fizyolojik tasarımının kullanıcı ve yazılım özellikleriyle dinamik olarak çalışmasına olanak tanır.

Telefondaki ECMF, değişik voltajlar altında değişen metal iyonlarının değerlik durumu olan camda metal oksit içeren renk değiştiren bir film şeklini alır. Bu, metal oksit etkinleştiğinde, camın renginin koyu maviden açık gümüşe değişmiş olduğu anlamına gelir.

ECMF tasarımı, mmWave ile beraber emek harcayarak hakkaten etkileşimli hale gelir ve teknoloji ile etkileşim şekli değiştirir.

5G’den ödünç alınan bu hızla gelişen teknolojinin emek harcama prensibi, mmWave radar modülünün elektromanyetik dalgaları iletmesi ve almasıdır. Elektromanyetik dalgaları alırken, dijital sinyal işleme (DSP) ve CPU sinyal ve informasyon işlemeyi gerçekleştirerek cihazın nesneleri algılamasına, görüntülemesine, konumlandırmasına ve izlemesine izin verir.

OnePlus 8T Consept’in elektrokromik arkasındaki değişen renkleri mmWave idrak etme teknolojisiyle birleştiren OnePlus, bunun insanların akıllı telefonlarıyla iyi mi etkileşim kurduğuna dair fazlaca çeşitli olasılıklar açmanın ilk adımı bulunduğunu söylüyor. Yakın gelecekte, Reaktif Idrak etme için daha çok kullanım bekliyor.

Dokunmasız bildirimler için, ECMF, gelen bir arama için renkleri yanıp sönebilir ve kullanıcılar, cihaza dokunmadan bile kolay bir hareketle aramayı kabul edebilir yada reddedebilir.

Solunum ekranı için, mmWave teknolojisi kullanıcının nefes alışını kaydederek rengin senkronizasyonda değişmesini sağlar ve telefonu etkili bir halde biofeedback aleti haline getirir.

2020 Steam Senenin Oyunları adayları açıklandı

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Hollywood yıldızı cinsiyet değiştirdi! İşte ameliyat sonrası ilk kare Hollywood yıldızı cinsiyet değiştirdi! İşte ameliyat sonrası ilk kare
ZTE AXON 20 için Avrupa yolu göründüZTE AXON 20 için Avrupa yolu göründü
Ek ders ücreti nasıl hesaplanır?Ek ders tutarı iyi mi hesaplanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Galaxy S21 Ultra Dckn Cover.jpg

Samsung Galaxy S21 serisinin bütün fiyat detayları sızdırıldı

Next Post
Dev Kamerasi Ile Xiaomi K7xj Cover.jpg

Xiaomi Mi 11 fiyatı sızdırıldı!

Related Posts