OnePlus 9 Leica lens kullanılacağı ortaya çıktı

Avatar of admin@teknodate.com
12519734

Huawei P9’un piyasaya sürülmesiyle beraber Alman Leica şirketi, Huawei’nin kalıcı bir ortağı haline geldi. Bu ortaklıktan sonrasında Leica Çinli firmanın akıllı telefonlarının kamera kabiliyetlerini iyileştirmesine destek olmaya başladı. OnePlus da şimdi bu kervana OnePlus 9 ile katılacak ve Leica lens kullanmaya başlamış olacak.

Sızıntıları ile meşhur @RODENT950, OnePlus’ın Leica’nın lenslerini gelecekteki akıllı telefonlarında kullanmayı planladığını duyurdu. Firmanın kendisi bu söylentiler hakkında hiçbir şekilde yorum yapmadı. Muhtemelen OnePlus, Mart 2021’de gerçekleşebilecek OnePlus 9 serisinin piyasaya sürülmesine kadar bu haberi saklıyor. Daha ilkin bir röportajda firmanın başkanı kamera mevzusunda daha çok atılım yapma arzusundan bahsetmişti.

Huawei’nin küresel pazarda neredeyse tamamen ortadan kalkmasıyla, bir takım büyük üretici şirketten bir hisse almaya istekli. Piyasadaki en iyi kameralı telefonların üreticisinin yeri de boş olacak. Bu, bir takım Çinli firmanın akıllı telefonların kameralarını mükemmelleştirmek için acil ettiğini açıklıyor. Bu yüzden Vivo, Nokia ile uzun süredir ortaklaşa iş icra eden Zeiss ile anlaşmaya vardı.

Gelecek yıl garip olacağa benziyor ve piyasadaki en iyi kameralı telefon unvanı için rekabet ortaya çıkacak. Kim bilir amiral gemisi OnePlus, nihayet cihazlarında gelişmiş kamera kabiliyetleri sunanların elitleri içinde olacak.

Snapdragon 888 yonga seti ve 8 GB RAM’den beslenecek olan OnePlus 9 ailesinin kamera özellikleri görülmeye kıymet olacak. DxOMark’ta artık ilk beşi hedefleyen şirket, Apple’ın koltuğunu sallayacak benzer biçimde görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12721403

Huawei Mate 40 Pro 5G zirveye göz kırpıyor

Next Post
12721400

Vivo ve ZEISS ortaklığını duyurdu

Related Posts