OPPO’dan flaş Türkiye açıklaması! – Teknoloji Haberleri

Oppo Türkiye pazarında üretime başlamış olacak haberi ile gündeme gelmişti. Çıkan haberlere bakılırsa Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, Türkiye’de İstanbul ve Kocaeli’nde olmak suretiyle 2 değişik tesis kuracak ve önümüzdeki aydan itibaren üretime başlayacaktı. Oppo Türkiye, haberlere yansıyan yatırım planlarıyla ilgili ilk resmi açıklamasını yapmış oldu.

OPPO TÜRKİYE YATIRIM KARARINI DOĞRULADI

Oppo Türkiye’de üretim sonucu aldığını duyuran bir izahat yayınladı. Açıklamada, ”Akıllı telefon pazarında dünya genelinde 40’tan fazla ülkede başarı göstermiş bir geçmişi ve kuvvetli hedefleri bulunan önder akıllı telefon üreticisi Oppo, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma sonucu almıştır” ifadeleri kullanıldı. Ek olarak açıklamada Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun Türkiye’ye yatırım sonucu ile ilgili değerlendirmesi de yer aldı.

Oppo

YAKINDA DAHA FAZLA BİLGİ PAYLAŞILACAK

Weijian Zhou, yatırım sonucu hakkında Oppo’nun yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha çok yatırım yapmayı düşündüğünü söyleyerek, ”Gömü ve Maliye Bakanlığı, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı, ve Tecim Bakanlığı yetkilileriyle pozitif görüşmeler yaptıktan sonrasında, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha çok data paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Gömü ve Maliye Bakanlığı, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve Tecim Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve pozitif destekleri için teşekkür ederiz.” dedi.

SAMSUNG NE ZAMAN GELİYOR?

Oppo’nun yanı sıra, Samsung’un da Türkiye’ye yatırım yapacağı ve bir alt yükleniciyle beraber üretim yapmayı organize ettiği ortaya çıkmıştı. Oppo’nun aksine, Samsung’tan bu mevzu hakkında hemen hemen resmi bir izahat gelmiş değil.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12759065 700x400.png

Samsung Galaxy S21 Ultra S Pen desteği FCC’de doğrulandı!

Next Post

Bukalemun gibi telefon: Oppo Reno5 Pro Plus tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Related Posts