PS5 için servet ödemeyin! Bu konsol da aynı işi görüyor!

Avatar of admin@teknodate.com
xbox 1xsi cover fG9Y cover

Bilinmiş olduğu suretiyle hem Sony, hem de Microsoft yeni nesil konsollarını satışa sundu. Sony yeni nesil konsolu PS5’i Türkiye’de 8299TL’den satışa çıkardı. Microsoft ise Xbox Series X için 8299 TL, Xbox Series S içinse 5399TL’lik etiket belirledi.

Peki mevcut şartlarda bu konsollardan hangisini almak daha mantıklı? Açıkçası söz mevzusu Türkiye olduğun ilerisini de düşünmek gerekiyor. Nitekim iş konsolu almakla bitmiyor. Konsol kadar oyunlar için ödeyeceğiniz paralar da mühim.

Farzı örnek PS5 için çıkacak olan AAA kalitesinde oyunların ülkemizdeki averaj fiyatının 600 ile 700 TL içinde olacağı belirtiliyor. Bu tek bir oyun için ciddi anlamda yüksek bir meblağ.

Bu açıdan bakıldığında Microsoft’un Game Pass destekli konsollarının fazlaca daha mantıklı durduğu söylenebilir. Hali hazırda 2K çözünürlük de beni doyum eder diyorsanız o süre asla düşünmeden Xbox Series S ile yeni nesile geçiş yapabilirsiniz.

Xbox Series S yeni nesle ilk adım için oldukça makul bir konsol. Üstelik önümüzdeki süreçte Microsoft’un geliştireceği 1. parti oyunları da Game Pass yardımıyla hiçbir ücret ödemeden deneyimleyebilirsiniz.

Elbet burada tercih sizin. Sony’nin  exc. oyunlar tarafında mühim bir kozu var. Fakat bu koz için konsola 8300 TL oyun başı da 600700 TL vermeye kıymet mi işte burası mühim bir sual işareti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
youtube BeWA cover

En çok abonesi olan 20 Türk YouTube kanalı

Next Post
epic gamesin siradaki ucretsiz oyu sApA cover

Epic Games’in sıradaki ücretsiz oyunu belli oldu!

Related Posts