Rapor: iPhone 12 mini’nin satışları da ‘mini’ oldu!

Avatar of admin@teknodate.com
1609932351 Rapor iPhone 12 mininin satislari da mini oldu

Apple iPhone 12 ailesini ekim ayında tanıttı ve tanıtım sonrası iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ten oluşan aile sırasıyla satışa sunuldu. Kullanıcılar, siparişlerini oluşturarak yeni iPhone modellerine erişti. Bu noktadan başlayarak kasım ayına kadar satılan iPhone modellerini gösteren bir rapor ise iPhone 12 modellerinin satışları hakkında mühim bilgiler verdi. Bilhassa de iPhone 12 mini için.

SATIŞLARIN LİDERİ İPHONE 12

Rapora nazaran iPhone 12 ailesi, tanıtım etkinliğinden derhal sonrasında, şu demek oluyor ki ekim ayından kasım ayına kadar ABD’de meydana getirilen yeni iPhone satışlarının yüzde 76’sını oluşturdu. Tüm serinin içinde en oldukça parlayan model ise iPhone 12 oldu. 6.1 inçlik model, rapora nazaran yüzde 27’lik oran ile ABD’deki yeni iPhone satışlarında en büyük paya haiz oldu. iPhone 12’yi ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max takip etti ve iki model aynı dönemdeki satışların ortalama yüzde 20’sini oluşturdu. iPhone 12 mini ise Apple için büyük bir hayal kırıklığı yaratmış olabilir.

iPhone 12

İPHONE 12 MİNİ İLGİ GÖRMEDİ Mİ?

iPhone 12 mini 5,4 inçlik ekranıyla Apple tarafınca ‘dünyanın en minik 5G telefonu’ olarak lanse edildi. Daha öncesinde ise birçok toplumsal medya kullanıcısının Apple’a karşı iPhone SE 2020’nin güncel bir tasarıma haiz bir versiyonunu tanıtması için yoğun bir talep vardı. Fakat rapor, bu isteklerin sayılara yansımadığını gösteriyor. Buna nazaran iPhone 12 mini, ekim ayından kasım ayına kadar ABD’de meydana gelen iPhone satışlarının yalnız yüzde 6’sını oluşturmuş durumda.

Analist Mike Levin’e nazaran bunun sebebi eski iPhone modellerinin fiyatlandırması olabilir. Şundan dolayı iPhone XR modeli 499 dolardan, iPhone 11 ise 599 dolardan ABD’li kullanıcılar tarafınca satın alınabiliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ(*12*)
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Samsung'un yeni uygun fiyatlı telefonu duyuruldu!Samsung’un yeni uygun fiyatlı telefonu duyuruldu!
Kur'an-ı Kerim secde ayetleri neler? Tilavec secdesi nasıl yapılır?Kur’an-ı Kerim secde ayetleri neler? Tilavec secdesi iyi mi yapılır?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Konum nasil atilir Whatsappta iPhone samsung Android canli konu atmanin

Konum nasıl atılır? Whatsapp’ta (iPhone, samsung, Android) canlı konu atmanın yolu

Next Post
1609935338 Iste AnTuTuya gore Aralik 2020nin en guclu orta seviye Android

İşte AnTuTu’ya göre Aralık 2020’nin en güçlü orta seviye Android telefonları!

Related Posts