RGB tutkusu maskelere de taşındı: Razer’dan herkesi şaşırtan akıllı maske!

Avatar of admin@teknodate.com
Rgb Tutkusu Maskelere De Tasindi Razerdan Herkesi Sasirtan Akilli Maske.png
Rgb Tutkusu Maskelere De Tasindi Razerdan Herkesi Sasirtan Akilli Maske.png

Maskeler artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Maskelerin yaygın kullanımı, birçok markanın da dikkatini çekti. Markalar, maskelere yönelik yatırımlar hayata geçirmeye ve değişik tasarımlar sunan maskeler üretmeye başladılar. Bunun bir örneğini LG’nin geliştirdiği bir maske ile görmüştük. Şimdi ise oyuncu ekipmanları ile tanınan Razer şirketi, CES 2021’de kendi akıllı maskesini kamuoyuna tanıttı. Fakat bu maske, klasik tüm maskelerden değişik tasarım detaylarına haiz.

RAZER’IN PROJECT HAZEL AKILLI MASKESİNİN ÖZELLİKLERİ

Project Hazel kapsamında geliştirilen akıllı maske, N95 tipi bir maske. Maske bu sayede büyük damlacıklara ve sıçramalara karşı kişiyi koruyabiliyor. Razer’ın iddiasına bakılırsa akıllı maskenin çıkarılabilir ventilatörü hava akışını düzenliyor ve havadaki partikülleri minimum yüzde 95 oranında filtreleyebiliyor. Maske, iç kısmı UV ışığı ile kaplı olan ve şarj olurken bakteri ve virüsleri öldürebilen hususi bir şarj kutusuyla beraber geliyor. Şimdi isterseniz maskenin tasarımsal detaylarına geçelim.

Razer akıllı maske özellikleri

HEM ŞEFFAF HEM DE MİKROFONU VAR

Razer’ın akıllı maskesi, saydam bir tasarıma haiz. Bu sayede insanoğlu, konuşurken verilen tepkileri dudak hareketlerine de bakarak daha rahat anlayabiliyor. Aydınlatma koşulları düştüğünde ise akıllı maske içindeki LED aydınlatma sistemi yardımıyla kişinin çene bölgesini aydınlatıyor. Razer’a bakılırsa bu, insanların kendilerini net bir halde ifade etmesine olanak sağlıyor. Hemen hemen patenti beklenen VoiceAmp teknolojisi ise maskeyi takan kişinin sesini duyuramadığı durumları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Maskenin içine yerleştirilen mikrofon ve yükselteç kombinasyonu kişinin konuşmasını dışarıya güçlendirerek aktarıyor. Doğrusu bir nevi maskeyi takan şahıs karşı tarafa mikrofon ile sesleniyor.

Razer Project Hazel

AKILLI MASKEYE RGB DESTEĞİ

Razer Chroma RGB desteğine haiz olan akıllı maske, 2 noktayı kişinin isteğine bakılırsa aydınlatmasına olanak sağlıyor. Şarj edilebilir bir maske olan Project Hazel akıllı maskesi, şimdilik konsept bir tasarım olarak Razer tarafınca tanıtılmış durumda.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER İbrahim Büyükak'tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu İbrahim Büyükak’tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu
Herkesin merak ettiği 'kutu' ortaya çıktı!Her insanın merak etmiş olduğu ‘kutu’ ortaya çıktı!
37 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 37?37 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 37?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610527840 Samsung Galaxy S21in Hafifleyen Kutusu Ortaya Cikti.jpg

Samsung Galaxy S21’in hafifleyen kutusu ortaya çıktı!

Next Post
5ffec8bd214ed81bc888096e.jpg

WhatsApp sohbet mesajları Google’a nasıl sızdı?

Related Posts