Samsung Galaxy S21’de kullanılacak Exynos 2100 işlemcisi resmen tanıtıldı!

Avatar of admin@teknodate.com
Samsung Galaxy S21de Kullanilacak Exynos 2100 Islemcisi Resmen Tanitildi.png
Samsung Galaxy S21de Kullanilacak Exynos 2100 Islemcisi Resmen Tanitildi.png

Samsung Exynos işlemcilerini kendi markası altında ürettiği akıllı telefonlarında kullanmaya devam ediyor. Son olarak Exynos ailesine Exynos 1080 işlemcisini ekleyen Cenup Koreli şirket, bu işlemciyi ilk kullanan şirket olmadı. Bunun yerine Vivo, Vivo X60 serisinde Exynos 1080 işlemcisine yer verdi. Ondan sonra Exynos 1080’nin Samsung Galaxy S21’de kullanılacağı söylentisi bir kenara bırakıldı ve Exynos 2100 işlemcisinin adı ön plana çıktı. Cenup Koreli şirket şimdi ise Exynos 2100 işlemcisinin üstündeki sır perdesini resmen kaldırdı.

İŞTE EXYNOS 2100’ÜN ÖZELLİKLERİ

Exynos 2100 işlemcisi ARM’nin yeni yüksek performanslı Cortex-X1 çekirdeğini benimsiyor ve çekirdek 2,9 GHz hıza kadar ulaşabiliyor. Bu çekirdeğe üç Cortex- A78 çekirdeği ve verimliliğe odaklanan dört A55 çekirdeği birlikte rol alıyor. Samsung 5 nm üretim sürecinden çıkan Exynos 2100’ün oldukça çekirdekli görevlerde Exynos 990’a kıyasla yüzde 30 daha süratli bulunduğunu iddia ediyor. GPU tarafında ise 14 çekirdekli yeni Mali-G78 tasarımı bulunuyor. Şirket bu aşamada ise yüzde 40’lık bir performans artışı bulunduğunu iddia ediyor.

Samsung Exynos 2100 özellikleri

Exynos 2100, 200 MP’e kadar kamera çözünürlüğünü destekliyor. İşlemci altı adede kadar ayrı sensöre bağlanabiliyor ve aynı anda dördünü işleyebiliyor. Buna ek olarak çoklu kamera ve çerçeve işlemcisi (MCFP) ile ISS, yakınlaştırma performansını çoğaltmak, ultra geniş çekimler için görüntü standardını çoğaltmak ve daha fazlası için birden fazla kameradan gelen verileri birleştirebiliyor.

EXYNOS 2100 ÜRETİME GİRDİ

Samsung’un entegre bir 5G modeme haiz ilk amiral gemisi işlemcisi Exynos 2100, mmWave’de 7.35 Gbps indirme hızı sunabiliyor. Samsung’un paylaşmış olduğu bilgiye bakılırsa işlemci şu anda seri üretimde. Bu da işlemcinin Samsung Galaxy S21’de kullanacağı iddiasını güçlendiriyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Hande Erçel ile Kerem Bürsin'den dedikoduları alevlendiren fotoğraf Hande Erçel ile Kerem Bürsin’den dedikoduları alevlendiren fotoğraf
KVKK'nın WhatsApp kararının gerekçesi açıklandı!KVKK’nın WhatsApp kararının öne sürülen sebebi açıklandı!
Mevlid kandili nedir, neden önemlidir?Mevlid kandili nedir, niçin önemlidir?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
WhatsApp coklu cihaz ozelligi tekrar ortaya cikti

Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun WhatsApp hakkında inceleme kararının gerekçesi açıklandı

Next Post
Samsung Galaxy S21de Kullanilacak Exynos 2100 Islemcisi Resmen Tanitildi.png

Samsung Exynos 2100 işlemcisi resmen tanıtıldı! İşte özellikleri

Related Posts