Samsung Huawei müşterileri için hazırda bekliyor

Avatar of admin@teknodate.com
Samsung Huawei Musterileri Icin Hazirda Bekliyor.jpg
Samsung Huawei Musterileri Icin Hazirda Bekliyor.jpg

Akıllı telefon pazarındaki rekabet günden güne artıyor. Huawei’nin 2021 senesinde gerçekleştireceği akıllı telefon satışlarında yüzde 50’den fazla daralma öngörülüyor. Peki Çinli akıllı telefon üreticisinin kaybetmiş olduğu alan kişi kitlesini hangi şirket kapacak? Görünen o ki Samsung ve Xiaomi bunun için şimdiden hazırlıklara başlamış durumda.

Bilinmiş olduğu suretiyle Huawei tarafınca üretilen yeni akıllı telefon modellerinde Google servisleri yer almıyor. Şu demek oluyor ki yeni bir Huawei modeli aldığınızda, telefonu Google kimliği yerine HMS kimliği ile başlatıyorsunuz. Ek olarak Android’in en büyük ve en güvenli uygulama mağazası olan Google Play de Huawei modellerinde bulunmuyor.

Her şey bir yana, Android işletim sistemini kullanan bir telefonda Google Play bulunmaması birçok şahıs tarafınca için büyük bir problem olarak düşünülüyor. Bu problem yüzünden iddialara nazaran Huawei süratli bir halde kullanıcı kaybediyor.

Nitekim bu durum satış rakamlarına da yansımış durumda. Sektördeki öteki üreticiler de şimdiden Huawei’den boşalan yeri doldurmak için kolları sıvadı.

SAMSUNG HUAWEİ İÇİN PLAN HAZIRLADI

Huawei’nin müşterilerine göz diken üreticilerden birisi de Samsung. Cenup Koreli teknoloji devi 2021 ile beraber Huawei’nin kullanıcı sayısında mühim bir düşüş bekliyor. Huawei cihazlarını yenilemek isteyen müşterileri kendisine çekmek isteyen Samsung bunun için bir takım plan da hazırlamış durumda.

Sızdırılan raporlara nazaran Cenup Koreli şirket, agresif bir fiyat politikası güdecek ve bu sayede Huawei müşterilerini kendisine çekecek. Ek olarak Huawei’nin başına gelenlerin, öteki Çinli üreticilerin de karşılaşacağı olma ihtimali ön plana çıkarılacak.

Elbet Xiaomi’nin bu bağlamda Samsung’un en kuvvetli rakibi bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Karneler ne süre dağıtılacak? Okullar açılacak mı?

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER İbrahim Büyükak'tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu İbrahim Büyükak’tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu
Fiyat/performans odaklıydı, teste girdi! İşte sonuçFiyat/performans odaklıydı, teste girdi! İşte netice
78 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 78?78 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 78?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610600280 Elon Musk Teslayi Uc Yil Once Applea Satmak Istedim Tim.jpg

Elon Musk: Tesla’yı üç yıl önce Apple’a satmak istedim, Tim Cook ilgilenmedi

Next Post
1610606924 Twitterin Ceosu Dorsey Trumpin Hesabini Askiya Almak Dogru Bir Karardi.jpg

Twitter’ın CEO’su Dorsey: Trump’ın hesabını askıya almak doğru bir karardı

Related Posts