Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin, güvenli mi?

Avatar of admin@teknodate.com
5ffb2e6f70380e0f38c6c137.jpg
5ffb2e6f70380e0f38c6c137.jpg

Signal uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle beraber en fazlaca araştırılan uygulamalar içinde yer aldı. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafınca geliştirilmiş bir uygulama olup akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılan bir uygulamadır. Peki fakat  Singal güvenli mi, nasıl kullanılır?

Signal nedir, kimin?

Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafınca geliştirmektedir. İnternet üstünden dosyaları, sesli mesajları, görselleri ve videoları içerebilen kişiler arası yada grup mesajları göndermek için kullanılır.

Signal güvenli mi?

Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanır ve öteki Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapar. Uygulama, kullanıcı kişilerinin kimliğini ve veri kanalının bütünlüğünü bağımsız olarak doğrulayabilecekleri mekanizmalar ihtiva eder.

Milyonlarca insan, Signal’i anlık kontakt için dünyanın her tarafınca ücretsiz bir şekilde kullanıyor. Yüksek netliğe haiz iletiler gönderin ve alın, sesli ve görüntülü aramalarda yer alın, bağlı kalmanıza destek olacak genişleyen yeni özellikleri keşfedin. Signal’in gelişmiş gizlilik koruma teknolojisi devamlı açıktır, böylelikle ehemmiyet verdiğiniz anıları sizin için mühim olan insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
5ffb281070380e0f38c6c12b.jpg

Telegram uygulaması nedir, nasıl kullanılır? TELEGRAM kimin, güvenli mi?

Next Post
5ffb2ffa70380e0f38c6c141.jpg

Dedi uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Dedi uygulaması kimin, güvenli mi?

Related Posts